Wczoraj, w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, odbyło się uroczyste zakończenie XVII edycji kursu samoobrony dla kobiet pn. „Bądź Bezpieczna”. Prócz uczestniczek i instruktorów, wziął w nim udział I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzej Dziadak oraz Wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Maciej Kleczkowski.

Przez XVII edycję kursu „Bądź Bezpieczna” należy rozumieć 20 wspaniałych i pełnych charyzmy kobiet, ale również pomysłodawców i organizatorów tego kursu oraz instruktorów policyjnych, poza policyjnych i partnerów, bez których organizacja kursu w tak ciekawej i urozmaiconej formie nie byłaby możliwa.

Uczestniczki kursu przez prawie 11 tygodni zmagały się z własnymi słabościami i chłonęły wiedzę m.in. z zakresu samoobrony, psychologii, wiktymologii, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obrony koniecznej, stanu wyższej konieczności, strzelectwa, terroryzmu, handlu ludźmi, a także zdrowego stylu życia. Szczególnie zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu samoobrony, kształtowania tężyzny fizycznej oraz poprawy kondycji kosztowały uczestniczki wiele wysiłku, „wylanego” potu oraz pozostawiły na pamiątkę siniaki. 

Wszystko to, aby z pewnością siebie i przekonaniem o odpowiednim przygotowaniu mogły podejść do egzaminu, który odbył się we wtorek w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce dzięki uprzejmości Pani Dyrektor – Małgorzaty Tołwińskiej.

Uroczysty finał XVII edycji kursu samoobrony dla kobiet pn. „Bądź Bezpieczna” rozpoczął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzej Dziadak. Podkreślił on, jak ważną inicjatywą w zakresie kształtowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu jest ten kurs, który już od 10 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem płci pięknej. Nie zabrakło również gratulacji dot. decyzji o uczestnictwie w kursie, wytrwałości podczas niejednokrotnie trudnych zajęć oraz przejścia wymagającego egzaminu.

W dalszej części głos zabrał Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca z Klubu Strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie. Wyróżnił on dyplomami za zajęcie IV, V i VI miejsca w dwuboju strzeleckim 3 uczestniczki zajęć ze strzelectwa sportowego oraz nagrodził pucharami i dyplomami kolejne 3 uczestniczki, które zajęły w nim I, II i III miejsce.

Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca w niezwykle doniosłych słowach wypowiadał się na temat uczestniczek kursu, ich zaangażowania i predyspozycji związanych ze strzelectwem.  

Następnie kilka słów na temat kursu powiedział Wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Maciej Kleczkowski. Przede wszystkim podziękował Paniom za udział w tej inicjatywie oraz wyraził wolę kontynuacji tych działań, które mają nieocenioną wartość w kształtowaniu bezpieczeństwa w naszym regionie. Pogratulował również wytrwałości i chęci podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności.

Kom. Andrzej Dziadak, jak też Pułkownik Eugeniusz Gorczyca wraz z małżonką oraz Pan Maciej Kleczkowski wraz z Panią Eweliną Kalinowską życzyli uczestniczkom kursu wszystkiego dobrego na nadchodzące święta i Nowy Rok oraz samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Nie zabrakło również wypowiedzi na temat zakończonego kursu ze strony instruktorów, tj. sierż. Daniela Zaręby – instruktora samoobrony, Adrianny Bytkowskiej – Łady z klubu „Endorfina” w Ostrołęce, Bartłomieja Domiana z Fundacji „Strefa Przetrwania” oraz przedstawicielki uczestniczek – Pani Justyny Żbikowskiej. Z ich wypowiedzi można również wywnioskować, że tego typu działania na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców są potrzebne, przynoszą uczestniczkom szereg korzyści oraz powodują u nich wiele rożnego rodzaju emocji pozwalających w pewnym stopniu bardziej poznać samego siebie.

Spotkanie uświetniły podziękowania, kwiaty i dyplomy przekazane uczestniczkom przez I Zastępcę Komendant Miejskiego Policji w Ostrołęce – kom. Andrzeja Dziadaka, Wiceprezydenta Miasta Ostrołęki – Macieja Kleczkowskiego i Panią Ewelinę Kalinowską.

Uczestniczki również złożyły na ręce organizatorów i instruktorów podziękowania, które dodatkowo osłodził przepyszny tort.

Tym słodkim akcentem, rozmową w miłej atmosferze i wymianą spostrzeżeń zakończyła się XVII edycja kursu „Bądź Bezpieczna”.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom kursu oraz partnerom i instruktorom, jak również osobom związanym z organizacją tej tak ważnej inicjatywy.

___________________________________________________________________________

Organizatorzy XVII edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna":

* Prezydent Miasta Ostrołęki
* Miasto Ostrołęka            
* Komenda Miejska Policji w Ostrołęce
* Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia

Partnerzy Projektu:       

* Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
* Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna i Pan Pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
* Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce
* Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
* Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
* MZK w Ostrołęce          
* Fundacja "Strefa Przetrwania" i Panowie Bartłomiej Domian oraz Michał Napiórkowski  
* "Fight Academy" i Pan Arkadiusz Ludwiczak
* Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce i Pani Małgorzata Tołwińska
* "Naturhouse"
* Klub "Endorfina" i Pani Adrianna Bytkowska-Łada

* "Pracownia Kreatywności Cacko" i Pani Michalina Deptuła.

 

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce