Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

W minioną sobotę, przy scenie obok ostrołęckiego „Kupca” w Ostrołęce, policyjni profilaktycy, strażnik miejski, samorządowcy oraz mieszkańcy „naszego” miasta i powiatu ostrołęckiego dekorowali odblaskami kolejne choinki w ramach akcji „Odblaskowa choinka”. Do rąk wielu mieszkańców trafiły elementy odblaskowe służące poprawie widoczności „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

„Odblaskowa choinka” to inicjatywa popularna w wielu miejscach naszego kraju. Niezwykle cieszy fakt, że znalazła ona uznanie również na „naszym” terenie. Ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, tj. pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Osoby te, wyposażone w kamizelki, zawieszki lub opaski odblaskowe są widoczne z dużo większej odległości przez kierujących pojazdami mechanicznymi. To właśnie odblaski i właściwe zachowanie na drodze w wielu przypadkach ratują ludzkie życie i zdrowie.

 

Przypominamy, że elementy odblaskowe zawieszone na choinkach w Ostrołęce i przed urzędami gmin w powiecie ostrołęckim są przeznaczone dla „naszych” mieszkańców. Organizatorzy tej akcji ucieszą się najbardziej, gdy Państwo „poczęstują się” tymi odblaskami i będą one widoczne „na drogach”, gdy przemieszczacie się po nich pieszo lub rowerem.

 

Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy naszym partnerom i urzędom za włączenie się do tej tak ważnej akcji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce