Zima w pełni, o czym świadczą obfite opady śniegu i temperatura powietrza spadająca dość mocno poniżej zera. Jest to czas trudny dla osób uzależnionych od alkoholu, mieszkających samotnie, a przede wszystkim bezdomnych. Apelujemy o wrażliwość społeczną w tym zakresie. Dzielmy się posiadaną wiedzą na temat takich osób z Oficerem Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Szczególnie w przypadkach, gdy osoba znajduje się na zewnątrz. Wykonanie jednego telefonu może uratować życie.

Nie wahajmy się, więc przed wykonaniem telefonu na jeden z numerów alarmowych, tj. 112, 999, 998 czy 997. Dzwoniąc możemy realnie pomóc drugiej osobie. Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. To właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność działań służb i instytucji pomocowych może być jeszcze większa.

Pamiętajmy, że osoby będące pod wpływem alkoholu nie odczuwają w pełni niskich temperatur. Są bardziej narażone na wychłodzenie.

Ostrołęccy policjanci dziękują serdecznie za wszelkie informacje dot. tej problematyki. Zapewniamy, że każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce