Ostrołęccy policjanci aktywnie włączyli się w „XIII Kurpiowski Rodzinny Rajd Rowerowy”, który odbył się w miniony weekend na terenie gminy Olszewo - Borki. Akcja była doskonałą okazją do promocji zdrowego stylu życia - bez uzależnień oraz przypomnienia mieszkańcom o zasadach bezpiecznego poruszania się jednośladów po naszych drogach. O bezpieczeństwo rajdu zadbali funkcjonariusze ostrołęckiej „drogówki” oraz dzielnicowi z terenu gminy Olszewo-Borki.

Rajd został zorganizowany przez Wójta Gminy Olszewo-Borki - Panią Anetę Katarzynę Larent 11 maja bieżącego roku. Kilkudziesięciu miłośników jednośladów wyruszyło o godzinie 10.00 spod budynku Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach w 26,5-kilometrową trasę biegnącą przez gminę Olszewo-Borki. Dla mniej wytrwałych przygotowano krótszą trasę, tj. 16,5 kilometra. Rajd zakończył się piknikiem rodzinnym w miejscowości Przystań.

 

Przed startem, zarejestrowało się ponad 140 uczestników tego rajdu. Każdy z nich otrzymał od organizatora kamizelkę odblaskową koloru żółtego.

Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozdawali ponadto opaski odblaskowe i przeprowadzili instruktaż na temat bezpiecznego poruszania się jednośladem po naszych drogach – nie tylko w czasie trwania rajdu, lecz również na co dzień. W formie przestrogi przytoczone zostały zdarzenia drogowe z udziałem „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, które miały miejsce na terenie powiatu ostrołęckiego.

Rajd przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze i bez jakichkolwiek zakłóceń.