Ostrołęcki Zespół do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób nie ustaje w poszukiwaniu osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko od początku tego roku funkcjonariusze tego zespołu zatrzymali już kilkadziesiąt osób poszukiwanych. Większość z nich została dorowadzona do Zakładów Karnych na terenie całego kraju. Wczoraj miało miejsce kolejne zatrzymanie.

Oprócz wymiaru zasądzonej przez Sądy kary bardzo ważna jest także jej nieuchronność. Doskonale wiedzą o tym policjanci, którzy na co dzień pracują w Zespole do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego ostrołęckiej komendy, którzy 24 godziny na dobę prowadzą działania skierowane na zatrzymanie osób poszukiwanych.

Wczoraj w południe zatrzymali oni kolejnego 30 - letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło na terenie gm. Olszewo – Borki. Po przeprowadzonych niezbędnych czynnościach został doprowadzony do Zakładu Karnego w województwie pomorskim.

Dalsze zatrzymania już wkrótce.


asp. Tomasz Żerański