Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla ostrołęckich policjantów priorytetem. Dlatego 24 – godziny na dobę są oni obecni zarówno na głównych drogach, jak i lokalnych. Dzięki temu policjanci tylko przez ten weekend udaremnili jazdę 7 pijanym kierowcom. Co zaskakujące biorąc pod uwagę wcześniejsze zdarzenia prawie połowa z nich to kobiety. Ponadto jedna z nich mając ponad dwa promile alkoholu spowodowała zdarzenie drogowe. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Kiedy jesteśmy świadkami takich zdarzeń poinformujmy o tym policje, zanim dojdzie do tragedii.

Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu.  Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

 

Tylko w miniony weekend ostrołęccy policjanci  udaremnili jazdę 7 - bezmyślnym kierowcom, którzy zdecydowali się ,,wsiąść” do auta pod wpływem alkoholu. Trzech kierowców to kobiety, jedna z nich była sprawcą kolizji drogowej  na terenie gm. Rzekuń.  Według wstępnych ustaleń 31 - letnia mieszkanka naszego powiatu kierując audi zjechała na przeciwny pas ruchu, czym doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym volvo 36 – letnim także mieszkańcem naszego powiatu. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń. Alkomat wykazał u kobiety ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano jej prawo jazdy.

 

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący w Siarczej Łące 47 – latek z terenu powiatu. Kierował audi 80 mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Wszystkie osoby odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

Bez względu na płeć, czy też wiek powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie. Pomyślmy, jak będzie wyglądało nasze życie, kiedy spowodujemy poważny wypadek drogowy pod wpływem alkoholu i trafimy na wiele lat do więzienia. Zadajmy sobie też pytanie kto wtedy zajmie się naszymi dziećmi. Pomyślmy przed, ponieważ ,,po” nie mamy już wpływu na przebieg zdarzeń.  

 

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

 

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

 

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

 

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

 

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka