Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Nawiązanie współpracy z kierownikami obozów harcerskich, ustalenie sposobów łączności, miejsc zbiórki i dróg ewakuacyjnych, to tylko niektóre zadania jakie realizowali policjanci z zespołu do spraw nieletnich ostrołęckiej komendy z przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarnej w Ostrołęce. Wspólne działania służb mają zapewnić bezpieczeństwo podczas trwania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Harcerstwa katolickiego ,, Zawisza” obóz harcerski w Wachu zgromadził kilkadziesiąt osób, nie mogło więc zabraknąć tam ostrołęckich policjantów.

Stowarzyszenie Harcerstwa katolickiego ,, Zawisza”  Federacja Skautingu Europejskiego 2, Hufiec warszawski  w Wachu zorganizował  obóz dla harcerzy z całej Polski.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników obozu policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarnej w Ostrołęce przeprowadzili z nimi działania profilaktyczne.

Oprócz prelekcji na temat bezpiecznych wakacji, mundurowi instruowali uczestników obozu jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, takich jak drastyczne pogorszenie się warunków pogodowych – wichury , burze czy pożar. Każdy zuch wie jak należy w takiej sytuacji reagować, komu zgłaszać zagrożenie i gdzie się schronić.

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym będącym na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy.

Podczas pogadanki o bezpieczeństwie nad wodą dzieci otrzymały ulotki ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” a najmłodsi naklejki z numerami alarmowymi.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzili drożności dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Ustalone zostały zasady wymiany informacji i ostrzegania o zagrożeniach, oraz sposoby kontaktowania się ośrodka ze służbami.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku jest dla nas priorytetem, dlatego tego typu spotkania będą kontynuowane.


asp. Tomasz Żerański

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.