Funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zwalczają piratów drogowych oraz kierowców, którzy mają zmodyfikowane na bardzo głośne np. układy wydechowe, tym samym zakłócają odpoczynek mieszkańcom. Wczoraj wieczorem w rejonie jednej z galerii handlowych jeden z takich kierowców został zatrzymany. Informujemy, że nie mamy nic przeciwko tuningowi aut, natomiast musi on być zgodny z przepisami i warunkami technicznymi pojazdów oraz nie może przeszkadzać w odpoczynku naszym mieszkańcom. Działania w tym zakresie z wykorzystaniem szybkich policyjnych motocykli oraz videorejstratorów będą kontynuowane.

Ostrołęccy policjanci w ostatnim czasie otrzymywali kilka zgłoszeń dotyczących grup kierowców, którzy w rejonie galerii handlowych w naszym mieście i na tzw. obwodnicy szczególnie w weekendy jeżdżą samochodami np. z przerobionymi układami wydechowymi i z nadmierną prędkością zakłócając tym odpoczynek naszym mieszkańcom.

Dlatego Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców polecił policjantom z ostrołęckiej drogówki objąć wskazane miejsca szczególnym nadzorem. Skierowano do działań policjantów na szybkich policyjnych motocyklach oraz radiowozy nieoznakowane w tym wyposażone w videorejestrator.

Podczas działań tylko wczoraj wieczorem zatrzymano w pobliżu jednej z galerii młodego kierowcę sportowego forda mustanga, który emitował zbyt duże natężenie dźwięku. W trakcie kontroli okazało się, że układ wydechowy został w nim zmodyfikowany.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali od pojazdu dowód rejestracyjny, a kierowca za niezgodny z przepisami stan techniczny został ukarany mandatem karnym.

 

asp. Tomasz Żerański