465 złotych stracił mieszkaniec naszego miasta, który za pośrednictwem portalu internetowego chciał kupić telefon. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych.

Zgłoszenie o oszustwie dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał wczoraj. Zgłaszający 39 - letni ostrołęczanin oświadczył, że  za pośrednictwem portalu aukcyjnego postanowił kupić telefon komórkowy za kwotę 465 złotych. W tym celu na konto osoby sprzedającej wpłacił całą kwotę za kupiony przedmiot

 Jednak do chwili obecnej pomimo upływu terminu przysłania przedmiotu mężczyzna nie otrzymał zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki, a kontakt z osobą sprzedającą dwa dni po wpłacie pieniędzy ,, się urwał”. Sprawą dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

 

Jeśli chodzi o zakupy ,, w sieci”, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie ,,za pobraniem”.  Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka.

W dalszym ciągu jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności za dany towar będzie ta ,,za pobraniem”.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka