Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęccy policjanci w codziennej służbie bacznie przyglądają się kierowcom ignorującym ograniczenia prędkości. Prócz funkcjonariuszy wytypowanych do specjalnego zespołu pn. „Speed”, każdy z policjantów naszej komendy reaguje na niewłaściwe zachowanie kierowców na drodze. Statystyka podjętych działań jest szokująca.

Policjanci wybrani do grupy „Speed” dysponują nowoczesnym sprzętem, szybkimi pojazdami służbowymi, a także wideo rejestratorem, dzięki czemu łatwo namierzają piratów drogowych. Pojawiają się w miejscach, które zostały wskazane w różnego rodzaju zgłoszeniach (w tym poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa) oraz miejscach, które sami znają jako niebezpieczne – z racji szybkiej jazdy kierujących samochodami i motocyklami.

W przeciwdziałanie piractwu drogowemu włączają się również pozostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, dlatego statystyka ujawnianych wykroczeń jest szokująca.

Od 19 do 31 lipca tego roku, nasi policjanci przeprowadzili kontrolę 1751 „osobówek”, z czego aż 1084 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. 18-tu przekroczyło prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W ramach tych kontroli policjanci nałożyli aż 1336 mandatów karnych, co wiąże się również ze wzrostem stanu punktów karnych na koncie każdego z kierujących.

W prawie 230 przypadkach policjanci zastosowali pouczenia, a w niespełna 50 – sporządzili dokumentację niezbędną do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Aż 29 kierujących „rozstało się” z blankietem prawa jazdy, a 18-tu straciło je za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą tę dozwoloną o ponad 50 km/h.

Kontrole skutkowały również zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych aż w 143 przypadkach – w tym, z powodu złego stanu technicznego pojazdu, w 49 przypadkach.

Również w ten weekend na nasze drogi wyjadą policjanci ze specjalnej grupy „Speed”, jak również inni policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach oraz eliminować z dalszej jazdy piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców.

Apelujemy o ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość i brawurowa jazda przyczynia się do powstawania najpoważniejszych zdarzeń drogowych, w których giną ludzie lub doznają poważnego uszczerbku na zdrowiu, co odczuwają do końca życia.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.