Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” przeprowadzają w okresie wakacyjnym działania pn. „Bezpieczne kąpielisko”. Funkcjonariusze pojawiają się zwłaszcza w miejscach, gdzie występują tzw. „dzikie kąpieliska”, aby zapobiegać tonięciom, utonięciom i innym niebezpiecznym sytuacjom.

Działania „Bezpieczne kąpielisko” mają na celu uwrażliwienie mieszkańców naszego miasta i powiatu ostrołęckiego na problematykę tonięć i utonięć osób wypoczywających nad wodą. Niezwykle ważne jest, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. W takich miejscach należy bezwzględnie słuchać ratowników i stosować się do ich ostrzeżeń.

Wiele jest jednak miejsc, w których nie ma regularnej plaży, a nasi mieszkańcy chętnie wypoczywają. Wśród nich są całe rodziny, począwszy od małych dzieci, po młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Bywa, że odpoczynek ten związany jest również ze spożywaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy, a wtedy niejednemu „puszczają hamulce” i może dojść do zagrożenia zdrowia i życia takiej osoby. Brawura i ryzyko nie jest wskazane na obszarach wodnych. Wiele osób przez to straciło życie. Policjanci przestrzegają przed sięganiem po tego typu używki.

Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z członkami Grupy Ratowniczej Nadzieja przestrzegają przed niewłaściwym zachowaniem nad wodą i wskazują takie zachowania, które są gwarantem bezpieczeństwa.

Dodatkowo pokazują, jak reaguje wzrok na spożycie alkoholu, czy też narkotyków – nauka poprzez zabawę z użyciem alkogogli i narkogogli.

Ważnym aspektem tego typu działań jest możliwość bezpłatnego przeszkolenia się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy organizują pod tym kątem otwarte szkolenia w miejscu wypoczynku – nad wodą.

Policjantów i ratowników mogliśmy w ostatnim czasie spotkać na plaży miejskiej w Ostrołęce, na tzw. „dzikich plażach” w Ostrołęce, Krukach, Korczakach i Wykrocie.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.