Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Działania „Sierpniowy weekend” przeprowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce śmiało można ocenić w dwojaki sposób. Aspekt pozytywny to taki, że na naszym terenie nie dochodziło do poważnych zdarzeń drogowych, które generowałyby długotrwałe utrudnienia w ruchu drogowym. Z drugiej strony jednak odnotowaliśmy sporą liczbę wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami, co już nie jest zbyt pozytywne.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu oraz Posterunku Policji w Łysych, Kadzidle, Baranowie, Goworowie i Czerwinie w dniach 14 – 18 sierpnia 2019 roku dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu – odpoczywających w miejscu zamieszkania, jak też o wszystkich uczestników ruchu drogowego przemieszczających się po naszych drogach.

Szczęśliwie nie dochodziło w czasie „Sierpniowego weekendu” do wypadków drogowych z udziałem osób poważnie rannych ani zabitych. Ostrołęccy policjanci ujawnili jednak dużą liczbę kierujących popełniających wykroczenia drogowe. Wobec nich zastosowali aż 281 środków prawnych.

Szczegółowa statystyka przedstawia się następująco:

- aż 185 kierujących przekroczyło w omawianym okresie dozwoloną prędkość;

- 7 kierujących straciło blankiet prawa jazdy za poruszanie się pojazdem w terenie zabudowanym z prędkością przekraczającą tę dozwoloną o ponad 50 km/h;

- policjanci sprawdzili trzeźwość 575 kierujących, z czego ujawnili 8 nietrzeźwych;

- za zły stan techniczny policjanci zatrzymali 6, a za brak aktualnych badań technicznych 14 dowodów rejestracyjnych.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce