Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kolejny raz pokazali, że działają szybko i stanowczo reagują na zachowania naruszające prawo i normy społeczne. W ostatnich dniach odzyskali skradzione przedmioty i pieniądze, które wróciły do właścicieli.

W dniu 16 sierpnia 2019 roku, przed godziną 1.00 w nocy, Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał informację od jednego z patroli pełniących służbę na terenie Ostrołęki, że legitymowana przez policjantów osoba bezdomna, nie pracująca i nadużywająca alkoholu posiada przy sobie znaczną sumę pieniędzy. Chodziło o prawie 3 400 złotych. Istniało duże prawdopodobieństwo, a wręcz pewność, że pieniądze te pochodzą z przestępstwa. Legitymowanemu 57-letniemu mężczyźnie nie zależało na tym, aby informować policjantów o okolicznościach wejścia w posiadanie tych pieniędzy, dlatego został on doprowadzony do PdOZ KMP w Ostrołęce.

Rano okazało się, że mężczyzna dokonał kradzieży tych pieniędzy oraz innych drobnych przedmiotów z zaparkowanego w Ostrołęce samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kradzież odpowie przed sądem.

U tego samego mężczyzny, kilka dni temu, ostrołęccy policjanci ujawnili rower, który zabezpieczyli również z uwagi na istniejące prawdopodobieństwo tego, że pochodzi z kradzieży. W danym momencie właściciel roweru był nieznany, więc przekazano informację na ten temat społeczeństwu za pomocą strony internetowej KMP w Ostrołęce oraz lokalnych mediów.

Efektem tych działań było zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce właściciela skradzionego roweru. Mieszkaniec naszego miasta przeczytał o tym, że jego rower znajduje się w siedzibie ostrołęckiej Policji z portalu internetowego „Moja Ostrołęka”.

Czujnością i znajomością podległego rejonu służbowego wykazali się również policjanci z Posterunku Policji w Czerwinie. Wykonywali oni w dniu 16 sierpnia 2019 roku czynności związane z kradzieżą z włamaniem do budynku gospodarczego na jednej z posesji w gminie Czerwin, skąd sprawca dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości ponad 18 tysięcy złotych.

Policjanci szybko ustalili dwóch sprawców tego zdarzenia i dokonali ich zatrzymania. 24-latek z powiatu ostrołęckiego przyznał się do kradzieży z włamaniem, złożył wyjaśnienia w tej sprawie i został zwolniony z policyjnego aresztu. Drugi z mężczyzn również został zwolniony po złożeniu stosownych wyjaśnień. Skradzione mienie zostało odzyskane.

Mężczyźni za zachowanie niezgodne z prawem odpowiedzą przed sądem.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta i powiatu ostrołęckiego oraz przedstawicielom mediów za współprace z Policją i pomoc w ustaleniu właściciela skradzionego roweru.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce