Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców. Tylko podczas minionego weekendu udaremnili oni jazdę pięciu takim bezmyślnym kierowcom. Przypominamy, że w siedzibie ostrołęckich policjantów anonimowo i bezpłatnie każda osoba może zbadać swoją trzeźwość.

Kierowanie pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem ,,na drodze” bez względu tak naprawdę jakim pojazdem się poruszamy. Dlatego ostrołęccy policjanci chcąc wyeliminować tego rodzaju zjawisko codziennie podczas swojej służby prowadzą ukierunkowane w tym celu działania zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu.

Każdego dnia patrole ostrołęckiej ,,drogówki” wyjeżdżają także na teren  małych miejscowości, aby przeciwdziałać takiemu zagrożeniu.

Niestety podczas tego typu działań  zatrzymują pijanych kierowców. Przerażające jest to, że takie osoby wsiadają za tzw. kółko niejednokrotnie mając dwa, lub nawet trzy promile alkoholu.

Tylko w ciągu minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 5  pijanych kierowców.

 

Pamiętajmy, że wsiadanie za tzw. ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu jest z najgorszych decyzji, jaka możemy podjąć w naszym życiu.  

Jest to także PRZESTĘPSTWO zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.                        

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka