Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

W miniony piątek, na Stadionie Miejskim w Ostrołęce przy ul. Witosa odbyła się impreza mająca na celu uświetnienie 100. rocznicy Powstania Policji Państwowej. Inicjatorem tego wydarzenia był st. asp. Włodzimierz Kąkiel z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu – Sekcja w Ostrołęce, a patronat nad nim objęli: Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu – kom. Beata Krakowiak, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztof Szymański, Parlamentarzyści oraz Prezydent i Rada Miasta Ostrołęki.

Impreza z okazji 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej przyciągnęła na Stadion Miejski w Ostrołęce wielu sympatyków sportu, dla których organizator przewidział 100-kilometrowy bieg łączony. Dodatkową atrakcją były rozgrywki piłki nożnej, w których wzięło udział 100 zawodników symbolizujących tę rocznicę.

W biegu wzięli udział ostrołęccy policjanci na czele z Komendantem Miejskim Policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztofem Szymańskim, Kierownikiem Sekcji w Ostrołęce Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu – podkom. Marcinem Szczubełkiem i maskotką – „Komisarzem Kurpikiem”, grupa „Biegam Bo Lubię”, w której biega policjantka Magdalena Eliasz z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz chętne osoby z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Uczestnicy przebiegli łącznie 103,600 kilometry, tj. 11 okrążeń stadionu w czasie 26,30 min. – 28,05 min. Dodatkowo odbył się bieg na 400 metrów mężczyzn i kobiet, w których pierwsze miejsca zajęli:

1. Agnieszka Majk z „BBL” i z Z. K. w Przytułach Starych

2. Natalia Chojnowska z „BBL” i sierż.sztabowy Damian Marciniak z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu

3. Ewelina Szczubełek z „BBL” i Tomasz Warszawik z „BBL”

 

W turnieju piłki nożnej „X – Car” wzięło udział 8 drużyn, z których pierwsze miejsca zajęły drużyny:

                1. II Ośrodek Radiolokacji w Przasnyszu

                2. „X – Car”

                3. Policja

Najlepszym bramkarzem turnieju został podkomisarz Sebastian Borowiecki z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

Pierwsze miejsca zarówno w biegu, jak też w rozgrywkach piłki nożnej zostały nagrodzone Pucharami Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce oraz Pucharami Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

 

Impreza odbyła się w duchu sportu i radosnej atmosferze. Dla uczestników przygotowano ciepłe napoje i gorący poczęstunek.

 

Wszyscy uczcili pamięć policjantów pełniących służbę na przestrzeni 100 lat minutą ciszy.

 

Pliki do pobrania

  • 358.51 KB