W ostatnim czasie niemal codziennie otrzymujemy informację dotyczące zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce wczoraj późnym wieczorem na terenie gminy Olszewo Borki, na trasie Ostrołęka – Krasnosielc. W związku z powyższym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21:00 w miejscowości Zabiele Piliki. Kierującemu fordem 66 – letniemu mieszkańcowi powiatu makowskiego bezpośrednio przed jadący pojazd wbiegł dzik. Na szczęście poza uszkodzeniami auta kierowcy nic się nie stało. Natomiast zwierzę padło i zostało przekazane odpowiednim służbom.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Dlatego apelujemy o zmniejszenie prędkości i wyobraźnię, m.in. podczas jazdy w terenach leśnych.

Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże nam na unikniecie tego rodzaju zdarzeń, bądź też zminimalizowanie ich negatywnych skutków.

podkom. Tomasz Żerański