Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Za ostrołęckimi policjantami dwa bardzo pracowite dni, w akcji ,,Znicz” skierowanej na bezpieczeństwo podczas Dnia Wszystkich Świętych. Służbę w tym czasie pełni kilkudziesięciu policjantów ze wszystkich wydziałów naszej komendy, również z ostrołęckiej grupy ,,SPEED", która ma za zadanie zwalczać niebezpiecznych kierowców. Dotychczas ten podniosły czas należy uznać za bezpieczny, jednak ponownie apelujemy do kierowców o rozsądek i wyobraźnię. Zapowiadane są opady deszczu dlatego prosimy o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Pieszych prosimy o zakładanie elementów odblaskowych i dokładne rozglądanie się zanim zrobimy nawet na oznakowanym przejściu ,,pierwszy krok”.

Bezpieczeństwa podczas tegorocznej akcji ,,Znicz” pilnuje kilkudziesięciu policjantów, w zdecydowanej większości są to funkcjonariusze z ostrołęckiej ,,drogówki”. Patrole działają głównie w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych.  Mundurowi są obecni także na głównych trasach krajowych oraz lokalnych miejscowościach, gdzie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, a także ich stan trzeźwości.

Policjanci zarówno  Ci umundurowani, jak i po cywilnemu obecni są także na osiedlach mieszkaniowych. Wszystkie te działania skupione są na zapewnienie bezpieczeństwa w tym podniosłym okresie.

Półmetek policyjnej akcji ,,Znicz 2019” zdecydowanie możemy uznać za bezpieczny. Dotychczas co najważniejsze nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, w którym osoby byłyby ranne.

W tym czasie doszło do kilku kolizji drogowych, dwie z nich spowodowali pijani kierowcy. Poza tym policjanci udaremnili jazdę 5 pijanym kierowcom, którzy stracili już swoje prawa jazdy, a w najbliższym czasie będą oni odpowiadać za swoje zachowanie przed Sądem.

Pamiętajmy, aby nigdy nie wsiadać za kierownice pod wpływem alkoholu. Na drugi dzień od jego spożywania w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu, dlatego przypominamy, że w ostrołęckiej komendzie, w holu głównym jest zamontowany policyjny alkomat. Dzięki niemu w łatwy i dyskretny sposób możemy sprawdzić swoją trzeźwość.

Poza tym funkcjonariusze udzielają pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu, ale również dbają o płynność ruchu na drogach i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Zwracamy się także z apelem do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. W tym czasie często ubrani w ciemne kolory jesteśmy dla kierujących po prostu niewidoczni, założona choćby opaska na nogę zdecydowanie spowoduje, że to nie my będziemy ofiarą wypadku drogowego.

Mundurowi w dlaszym ciągu będą pracować, aby te bardzo dobre ekekty zostały utrzymane. Nasze działania w ramach akcji ,,Znicz" potrwaja do 3 listopada do godziny 22:00.

podkom. Tomasz Żerański