Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Mieszkanka Ostrołęki swoją niebezpieczną jazdą sama pozbawiła siebie prawa jazdy. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa policja prosi o rozwagę i przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”! Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków.

Wczoraj na terenie gminy Olszewo - Borki udaremniono jazdę kolejnemu kierowcy, który rażąco naruszył obowiązujące ograniczenie dozwolonej prędkości.

Patrol z ostrołęckiej drogówki dbający o bezpieczeństwo na terenie tej gminy zauważył szybko jadący pojazd marki Dacia. Pomiar prędkości wykazał, że 64 - letnia mieszkanka Ostrołęki w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwolona prędkość ponad dwukrotnie.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zmuszeni byli zatrzymać jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Ponadto kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jej konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom – w trosce o bezpieczeństwo podróżujących –policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka