Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Jazda pod działaniem alkoholu jest przejawem ogromnej nieodpowiedzialności i nie liczenia się z życiem swoim oraz innych niewinnych osób. Niestety w dalszym ciągu na naszym terenie nie brakuje tego rodzaju bezmyślnych kierowców. Policjanci z ostrołęckiej komendy są zdeterminowani na eliminowanie z dróg takich niebezpiecznych kierowców. Przykładem tego może być wczorajsze zatrzymanie nieodpowiedzialnej 27 – latki.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Wczoraj kwadrans przed godziną 21 funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zatrzymali do kontroli na w Piaseczni osobowego vw, którego ,,styl” jazdy wskazywał na to, iż jego kierowca jest pijany.

Kontrola kierowcy, 27 - letniej mieszkanki naszego powiatu potwierdziła tylko te podejrzenia.

Alkomat wykazał w organizmie kobiety ponad 2 promile alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Ponadto poza utratą uprawnień do kierowania nieodpowiedzialna kobieta będzie niebawem odpowiadał za popełnione przestępstwo przed sądem.

 

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka