Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Już tylko 5 dni dzielą nas od premiery nowego poruszającego filmu profilaktycznego, którego celem jest podniesienie bezpieczeństwa na lokalnych drogach i zminimalizowanie liczby wypadków, m.in. poprzez uświadomienie kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia, zarówno osób i rodzin poszkodowanych w wypadkach, ale także ich sprawców. Akcja jest wspólną inicjatywą Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz Starosty Ostrołęckiego. Premiera filmu zaplanowana jest na 20 października bieżącego roku. Film nie powstałby, gdyby nie odwaga rodzin poszkodowanych oraz sprawców tragicznych zdarzeń z terenu ,,naszych” dróg, którzy pomimo bólu zdecydowali się na udział w filmie - za co im serdecznie dziękujemy. To właśnie dzięki ich postawie, być może uda się uniknąć kolejnej niepotrzebnej tragedii, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy.

„Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo”. To pytanie padało wielokrotnie na spotkaniach Szefa ostrołęckiej Policji z przedstawicielami lokalnego samorządu oraz innych podmiotów. Owocem tych rozważań miała być konferencja „Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo”. Została ona zaplanowana na marzec bieżącego roku, jednak jej przeprowadzenie uniemożliwił wybuch epidemii oraz wprowadzone obostrzenia. Organizatorzy nie rezygnują jednak z przekazu treści, jakie miały pojawić się w ramach tej konferencji i gorąco zachęcają do zapoznania się z nimi.

Pomysł zorganizowania i przeprowadzenia konferencji „Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo” pojawił się w rozmowach Szefa ostrołęckich policjantów z samorządowcami już pod koniec 2019 roku. Jego realizację przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce koordynował sam Komendant za pośrednictwem Naczelnika Wydziału Prewencji naszej Komendy. Patronat honorowy nad konferencją objął Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych – Pan Arkadiusz Czartoryski.

Efektem prac jest przede wszystkim film profilaktyczny pt. „Wyjątkowo spokojny dzień”, który nie powstałby bez uprzejmości i ogromnej chęci współpracy mieszkańców Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz Przasnysza w zakresie działań profilaktycznych.

Pisząc „mieszkańców” mamy na myśli osoby, które zaangażowały się bezpośrednio w powstanie filmu, czyli zdecydowały się na wystąpienie w filmie oraz przedstawienie skutków osobistych, rodzinnych i społecznych wypadku drogowego.

Sferą techniczną filmu zajęli się: Piotr Grzyb z ostrołęckiego Radio OKO, Robert Kozera z Robert Causari Studio, ostrołęckie Studio Wysmułek, policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Przytułach Starych oraz Barbara Marzewska z Atelier Sztuki i Agencja Reklamy Hexan z Ostrołęki.

Nieocenione wsparcie, bez którego projekt ten nie byłby możliwy do zrealizowania okazał naszej Komendzie Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Już dzisiaj odliczamy dni do premiery filmu „Wyjątkowo spokojny dzień”, który będzie dostępny na kanale YouTube Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce 20 października 2020 roku – jest to drugi z terminów, w jakim miała odbyć się konferencja „Człowiek • Pojazd • Droga – Jak poprawić bezpieczeństwo”.

Konferencja nie odbędzie się w terminie październikowym z uwagi na utrzymujące się obostrzenia i zachorowalność na koronawirusa. 

W tym dniu, prócz filmu profilaktycznego, będą dostępne również treści, jakie miały pojawić się w ramach tej konferencji w panelach „Człowiek”, „Pojazd” i „Droga”.

Pragniemy dzisiaj przedstawić zwiastun filmu, do którego link znajduje się poniżej. Zachęcamy do jego obejrzenia i zadumy nad naszym codziennym zachowaniem na drodze.

Ponadto płyty z filmem będą przekazywane także do innych jednostek policji w celu propagowania bezpieczeństwa.

Zwiastun filmu „Wyjątkowo spokojny dzień”:

https://youtu.be/njMDoZZU8nQ