Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Nieodpowiedzialny 71 - latek dzięki właściwej postawie świadka oraz szybkiej interwencji ostrołęckich policjantów nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna jechał autem ,,slalomem” po drodze publicznej, gdy osoba postronna próbowała udaremnić mu dalszą niebezpieczną jazdę zatrzymał się na chwilę, po czym uciekł. Według osoby zgłaszającej od seniora czuć było alkohol, chwiał się on także na nogach oraz miał problemy z porozumiewaniem się. Szybko został odnaleziony przez policjantów z ostrołęckiej drogówki. Ponadto w trakcie czynności mężczyzna był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Zatrzymano mu już prawo jazdy, a niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem alkoholu otrzymujemy od Państwa na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze NIE pijanym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną ogromnych tragedii.

Wczoraj kwadrans przed godziną 14 jeden z takich sygnałów odebrał dyżurny ostrołęckich policjantów.

Zgłaszający oświadczył, że w m. Borawe zauważył opla, którego styl jazdy jasno wskazywał, że może on być pijany. Opel poruszał się cała szerokością jezdni i stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg.

Świadek wykorzystując dogodny moment uniemożliwił dalszą jazdę niebezpiecznemu kierowcy. Ten na chwilę się zatrzymał, wyszedł z auta, jednak nie chwiał oddać kluczyków i zaczekać na przyjazd policji. Jednak czuć było od niego alkohol oraz miał on problemu zarówno z chodzeniem, jak i mówieniem.

Po chwili jednak senior ponownie wsiadł do auta i zaczął uciekać, najpierw drogą asfaltową, a później gruntową. W pewnym momencie jego pojazd się zakopał w błocie, a kierowca zaczął oddalać się pieszo.

Po chwili na miejsce przybyli mundurowi, którzy na jednej z posesji odnaleźli odpowiadającemu rysopisowi mężczyznę.

Senior został rozpoznany przez świadka zdarzenia. Mężczyzna odmówił badania trzeźwości, w związku z tym, została od nie pobrana krew na zawartość alkoholu.  

Nieodpowiedzialny 71 - latek już stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie czekają go poważne konsekwencję karne i finansowe.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym sama jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

 Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.

podkom. Tomasz Żerański"
KMP Ostrołęka