Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Przed nami kolejny weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim przypominamy, że w poczekalni ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób absolutnie anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę. Ponadto informujemy, że ostrołęccy funkcjonariusze będą prowadzili działania związane z kontrolą trzeźwości zarówno na głównych trasach, jak również lokalnych drogach.

Dzięki nowoczesnemu alkomatowi każda osoba będzie może w szybki i wygodny sposób samodzielnie zbadać swoją trzeźwość.  Obsługa alkomatu jest bardzo prosta.  Urządzenie wyposażone jest w jednorazowe słomki, które będą również dostępne u dyżurnego ostrołęckiej komendy. Po ułamku sekundy od ,,dmuchniecia” w urządzenie na wyświetlaczu pojawi się dokładny wynik badania.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożywaniu alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona jego dawka .

Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć 100% pewność, że możemy prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie ,,my” , członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą często uzyskanego z wielkim trudem prawa jazdy.


podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka