Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Rozstrzygnięty został kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków. W tym do Powiatu Ostrołęckiego dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Planowana inwestycja domknie ciąg drogowy - połączy gminę Łyse z DK nr 53. Będzie miała istotne znaczenie dla rozwoju gmin Łyse i Myszyniec oraz Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB. Odbudowa drogi powiatowej Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki-Dudy Puszczańskie-Zalas oraz drogi powiatowej nr 2585 W o łącznej długości 6,747 km będzie uzupełnieniem  zrealizowanej inwestycji na drodze powiatowej nr 2504 W w 2018 roku, w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. A także uzupełnieniem  planowanej w tym roku rozbudowy mostu na Szkwie w msc. Krysiaki wraz z dojazdami na terenie gminy Łyse.

 

Spośród gmin w powiecie ostrołęckim w drugim naborze wniosków dofinansowanie przyznano  także gminie Olszewo-Borki. Na budowę sieci wodociągowej z przyłączami w Zabielu Pilikach, Zabielu Wielkim, Żebrach Starej Wsi, Żebrach Żabinie, Żebrach Sławkach, Żebrach Wierzchlasie, Stepnie Starej, Białobrzegu Dalszym, Chojnikach, Przystani i Wyszlu - otrzyma 2 mln zł.