Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Odzyskane dwa rowery i zatrzymany mężczyzna podejrzany o ich kradzież - to bilans działań ostrołęckich ,,kryminalnych”. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał już zarzuty kradzieży i przyznał się do ich popełnienia.

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące dwóch rowerów. Pierwszy jednoślad został skradziony 25 marca z jednej posesji na terenie miasta, natomiast drugi w minioną niedzielę sprzed jednego z bloków. W tym przypadku rower posiadał zabezpieczenie w postaci zapięcia. Łączna wartość skradzionych rowerów wyniosła 1400 złotych.

Od razu po otrzymanym zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrołęckiej komendy. Policjanci ustalili szczegóły kradzieży i rozpoczęli działania. Krok po kroku sprawdzali wszystkie informacje, które mogły się przyczynić do zatrzymania sprawcy.

Już pierwsze ustalenia wskazywały na to, że on może pochodzić z terenu naszego miasta. Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość podejrzewanego o tą kradzież i miejsce, gdzie może on przebywać.

Jego zatrzymanie miało miejsce 4 kwietnia bieżącego roku. Po wykonanych czynnościach został on osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj 39 - latek usłyszał zarzuty kradzieży i przyznał się do ich popełniania.

Co ważne policjanci odzyskali już skradzione jednoślady, które jeszcze dziś zostaną zwrócone właścicielom.  

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka