Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjanci z Ostrołęki zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej przeprowadzili kolejne działania w tym zakresie. W ich wyniku zabezpieczyli prawie 100 kg krajanki tytoniowej, kilka tysięcy sztuk papierosów i alkohol, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Ostrołęki.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że jeden z mieszkańców naszego miasta posiada nielegalne papierosy. Po ustaleniu wszystkich szczegółów przystąpiono do zatrzymania mężczyzny. Już pierwsze wykonane czynności potwierdziły, że ustalenia funkcjonariuszy były słuszne. W jego pojeździe znajdowało się 5800 sztuk papierosów oraz alkohol.

Ponadto w jego mieszkaniu oraz na terenie działki, którą zajmował policjanci znaleźli kolejne nielegalne wyroby. Część z nich znajdowała się w dużych workach.

Łącznie zostało zabezpieczonych 92 kg krajanki tytoniowej, 1,5 litra alkoholu oraz 5800 sztuk papierosów. Cechą wspólną zabezpieczonego ,,towaru” był brak na nich polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i niebawem za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

To kolejne tylko na przestrzeni ostatnich dwóch dni skuteczne działania ostrołęckich policjantów wymierzone w zawalczanie przestępczości akcyzowej. Dwa dni temu policjanci zabezpieczyli ponad 1600 litrów nielegalnego alkoholu.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka