Sukcesem zakończyła się akcja charytatywna zorganizowana przez ostrołęckich policjantów, której celem było wsparcie rodzin koleżanek i kolegów – policjantek i policjantów pełniących służbę w naszej komendzie i mających na wychowaniu dzieci niepełnosprawne bądź przewlekle chore. Dziś w siedzibie ostrołęckich policjantów miało miejsce uroczyste jej podsumowanie. Dziękujemy przede wszystkim partnerom, którzy przez cały czas wspierali te przedsięwzięcie. Serdeczne podziękowania kierujemy także do osób, które dołożyły tzw. cegiełkę do akcji poprzez nabycie kalendarzy. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Policjanci z Ostrołęki od wielu lat wspierają i sami organizują różnego rodzaju akcję charytatywne. W tym roku wydali kalendarz charytatywny, który przedstawiał policyjną służbę. 

Pomysł akcji charytatywnej zrodził się wśród policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Celem przedsięwzięcia było finansowe wsparcie rodzin koleżanek i kolegów – policjantek i policjantów - pełniących służbę w ostrołęckiej komendzie i mających na wychowaniu dzieci niepełnosprawne bądź przewlekle chore. Został stworzony komitet społeczny „Policjanci – dzieciom policjantów” zarejestrowany w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego podstawowym zadaniem jest koordynowanie zbiórki pieniędzy.

W dzisiejszym uroczystym spotkaniu wziął udział Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski, bohaterzy akcji, czyli rodziny biorące w niej udział, partnerzy, których swoją obecnością reprezentował fotograf robiący zdjęcia do kalendarza Pan Jakub Subczyński oraz inicjatorzy akcji, czyli policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji.

Pan Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podziękował partnerom, organizatorom oraz osobom, które nabyły kalendarz za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Ciepłe słowa skierował także do przybyłych rodzin, które brały udział w akcji.

Oprócz pomocy finansowej rodzinom przekazano także elementy odblaskowe oraz słodkości.  Przekazane środki będą dużą pomocą dla rodzin w postaci pokrycia choć w części kosztów leczenia i rehabilitacji ich dzieci.

W trakcie akcji udało się rozdysponować prawie 1000 sztuk kalendarzy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły przysłowiową cegiełkę do tej szczytnej akcji.

Poniżej zamieszczamy listę partnerów bez których przedsięwzięcie nie mogłoby powstać:  

- Jakub Subczyński „Supelek Fotografia” (zdjęcia),

- „ErgoHestia Ubezpieczenia Sikorscy S.C.”,

- Stanisław Kubeł Starosta Ostrołęcki,

- Łukasz Kulik Prezydent Miasta Ostrołęka,

- „Oscar” dealer samochodów osobowych i dostawczych,

- „Hexan” Agencja Reklamy,

- Edyta Zajkowska „Zakład Fryzjerski”,

- Monika Antczak – makijaż.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka