Wczoraj w Ostrołęce pomimo bardzo dobrych warunków atmosferycznych doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. W jego wyniku piesza z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Kierowcy auto zostało zatrzymane prawo jazdy. Do kierowców zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść, natomiast pieszych prosimy o dokładne upewnienie się, czy takie przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

Wczoraj popołudniu na telefon alarmowy ostrołęckiej policji zadzwoniła osoba, która poinformowała o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego i samochodu na ul. F.Nila.  Pod wskazane miejsce pojechali mundurowi z ostrołęckiej ,, drogówki” oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem marki Daihatsu 72-letni mieszkaniec Ostrołęki na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 49-letnią kobietę, która po zbadaniu na miejscu przez załogę pogotowia ratunkowego została z obrażeniami ciała zabrana do szpitala.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Na miejscu policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego wykonali szereg czynności, m.in. zdjęcia, szkice, oględziny mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idąca ostrożność. Kierowcy zbliżając się do  przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość.

Piesi nie mogą zapominać o tym, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu. Dlatego na nich również ciąży obowiązek upewnienia się, czy ,,wejście” na przejście odbędzie się w sposób bezpieczny.

kom. Tomasz Żerański