Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

W ramach „Bezpiecznych wakacji” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce organizują spotkania z dziećmi i młodzieżą spędzającymi letni wypoczynek w mieście. Tym razem odwiedzili maluchy z punktu przedszkolnego Jaś i Małgosia oraz przedszkola nr 18 znajdującym się na osiedlu Stacja. Tematem przewodnim było: jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Wakacje to tradycyjnie czas zabaw na świeżym powietrzu, ale też i licznych spotkań dzieci i młodzieży. By zabawa i wypoczynek były bezpieczne, policjanci z Ostrołęki przeprowadzają liczne spotkania adresowane do wszystkich grup wiekowych, które wypoczywają podczas zorganizowanych obozów czy półkolonii, bądź też uczęszczają do placówek oświatowych. A wszystko po to, aby wakacje były bezpieczne.

Mundurowi rozmawiają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku- podczas zabaw, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze, oraz w trakcie kontaktu z nieznajomym- także w sieci. Przypominają jak ważne jest, by przestrzegać ustalonych zasad bezpieczeństwa, nie zapominając o nich nawet wówczas, gdy zabawa trwa w najlepsze.

Na konkretnych przykładach wskazują zagrożenia na jakie dzieci mogą być narażone oraz wskazówki jak się przed nimi ustrzec.

Na spotkaniach najmłodsi usłyszeli również o wszelkich zagrożeniach, jakie mogą na nich czyhać w trakcie wypoczynku nad wodą. Dowiedzieli się dlaczego trzeba ten żywioł traktować z respektem i jak niebezpieczny może się on okazać. Kolejne spotkania z dziećmi już wkrótce.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka