Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego zatrzymali 38–letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który w zamian za odstąpienie policjantów od czynności służbowych podjętych w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem, próbował im wręczyć pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W tym tyogdniu w nocy na jednej z ostrołęckich stacji paliw policjanci interweniowali w sprawie zakłócenia porządku przez grupę młodych osób. Po zakończonej interwencji mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn popełniających wykroczenia.

W trakcie podjętej interwencji jeden z mężczyzn, 38–letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zaczął zachowywać się agresywnie. Gdy mężczyzna za popełnione wykroczenie miał zostać ukarany mandatem, wyjął z kieszeni pieniądze i próbował je wręczyć mundurowym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali i przewieźli mężczyznę do ostrołęckiej komendy. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności został on osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj 38–latek usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa korupcyjnego, do którego się przyznał. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka