Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęccy policjanci przyjęli wczoraj zawiadomienie dotyczące oszustwa popełnionego na szkodę 21 - latki, która na internetowym serwisie ogłoszeniowym oferowała do sprzedaży odzież. Kobieta w efekcie działania oszusta udostępniła mu swoje dane, umożliwiając podjęcie z jej konta kilku tysięcy złotych. Nie klikajmy w przesłane nam od obcych osób linki! W internecie stosujmy zasadę ograniczonego zaufania!

Wczoraj do Komisariatu Policji w Myszyńcu przyszła 21 – letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego i powiadomiła o oszustwie na jej szkodę.

Ze zgłoszenia złożonego przez kobietę wynikało, że na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych z używaną odzieżą wystawiła ofertę sprzedaży ubrań.

Na ogłoszenie, za pośrednictwem komunikatora internetowego odpowiedziała osoba zainteresowana zakupem, która zaproponowała skorzystanie z opcji wysyłki za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego. W tym celu przesłała kobiecie link do płatności, za pośrednictwem którego sprzedająca miała zalogować się do swojego banku. Niestety 21- latka na to się zgodziła.

Mieszkanka naszego powiatu po wejściu w link przekazała obcej osobie niezbędne dane do jej konta. W pewnej jednak chwili zorientowała się, że może mieć do czynienia z oszustami i wylogowała się z aplikacji.

Jednak, gdy po chwili ‘’weszła’’ na swoje konto okazało się, że zostały już z niego dokonane dwie transakcję na łączną kwotę 5 tysięcy złotych.  

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające różnego rodzaju przedmioty za pośrednictwem Internetu, by pod żadnym pozorem nie zgadzać się na finalizację transakcji w sposób wymagający podawania danych kont bankowych, kodów itp. Podobne żądania zawsze powinny wzbudzać ostrożność, która w konsekwencji może uchronić przed staniem się ofiarą przestępcy. Przekażmy te ostrzeżenia naszej rodzinie i znajomym.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka