Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Sprawne działania policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego w połączeniu z dobrą współpracą z pokrzywdzonym doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elektronarzędzi i paliwa o wartości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani, to ojciec z synem, usłyszeli już zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia. Policjanci odzyskali także skradzione drogie elektronarzędzia.

W ubiegłym tygodniu ostrołęccy policjanci odebrali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży. W pierwszym przypadku sprawcy z zaparkowanego na jednej z ulic Ostrołęki  busa ukradli elektronarzędzia o wartości prawie 5 tysięcy złotych.

Kilka godzin później otrzymano kolejne zgłoszenie. Tym razem z jednej ze stacji paliw na terenie powiatu ostrołęckiego doszło do kradzieży paliwa na kwotę prawie 1000 złotych. Z ustaleń wynikało, że sprawca podjechał na stację paliwa i zatankował Bmw. Potem otworzył bagażnik, w którym znajdowały się plastikowe bańki, które napełnił paliwem i szybko odjechał.

W sprawę zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy ściśle współpracowali z pokrzywdzonymi. W wyniku ich współpracy wytypowano do obydwóch kradzieży dwóch mieszkańców powiatu ostrołęckiego w wieku 21 i 49 lat.

Akcja ich zatrzymania została przeprowadzona 9 września na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. W trakcie działań policjanci odzyskali prawie wszystkie skradzione elektronarzędzia.

Ponadto kryminalni ustalili, że to właśnie młodszy z mężczyzn jest sprawcą kradzieży paliwa ze stacji paliw.

Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży, do których się przyznali.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka