Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjant z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego nie dopuścił do dalszej jazdy kierującego osobowym mercedesem, który wsiadł do auta mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Bezmyślny kierowca podczas jazdy nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu uderzając co chwila w krawężnik. Być może dzięki błyskawicznej reakcji policjanta, udało się uniknąć zagrożenia na drodze, jakie mógł stworzyć nieodpowiedzialny 67-latek.

Wczoraj wieczorem policjant ostrołęckiego Wydziału Patrolowego jadąc prywatnym samochodem przez miejscowość Drężewo gm. Olszewo – Borki zauważył mercedesa, którego kierowca nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Jadąc slalomem stwarzał zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca mercedesa dwukrotnie zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik, swoją niebezpieczną jazdą zmuszał kierowców jadących z przeciwka do zatrzymania.

Widząc całą sytuację policjant zadziałał błyskawicznie, wykorzystując dogodny moment udaremnił kierującemu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Funkcjonariusz zawiadomił dyżurnego policji, który wysłał na miejsce patrol ostrołęckiej drogówki. Kierowcą mercedesa okazał się 67–letni mieszkaniec powiatu makowskiego, jak ustalono pozostało mu do przejechania do domu jeszcze około 30 kilometrów. Alkomat wykazał w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed Sądem.

To kolejna sytuacja, kiedy ostrołęccy policjanci będąc na ‘’wolnym” uchronili przed możliwą tragedią samego kierowcę, jak również i innych uczestników ruchu.

Policja przypomina:

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie ich z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa.
Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możemy  powiadomić najbliższą jednostkę policji - również  anonimowo, dzwoniąc pod 112.  
Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

kom. Tomasz Żerański