Kompletnym brakiem rozsądku wykazał się wczoraj mieszkaniec naszego powiatu, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu postanowił wsiąść za ‘’kierownicę”. Swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie, po zdarzeniu nie chciał otworzyć drzwi interweniującym policjantom. Na szczęście poboczem, na które wjechał bezmyślny kierowca nie poruszali się piesi. Zatrzymano mu już prawo jazdy. Pamiętajmy, że błędną decyzją, w której zdecydujemy się na jazdę pod wpływem alkoholu możemy zniszczyć życie samym sobie, naszym bliskim, bądź zupełnie innym niewinnym uczestnikom ruchu drogowego.

Wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na terenie gm. Czerwin. Według osoby zgłaszającej samochód terenowy zjechał do rowu. Na miejsce pojechali policjanci z miejscowego posterunku policji, którzy potwierdzili zgłoszenie.

W terenowej toyocie zastali mężczyznę, który na początku nie chciał im otworzyć drzwi. Po krótkiej rozmowie jednak je otworzył. Okazał się nim 60 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Od mężczyzny było wyraźnie czuć alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie 2,2 promila alkoholu.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, niebawem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on przed sądem.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka