Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Tylko podczas minionego weekendu dwóch kierowców, którzy nie stosowało się do przepisów ruchu drogowego przekonało się o tym, jaki jest nowy taryfikator. Wniosek z tych przypadków jest prosty: zdejmijmy nogę z gazu i stosujmy się do obowiązujących przepisów. Takie zachowanie nie tylko uchroni nas przed wysoką grzywną i utratą zdobytego często z ogromnym trudem prawa jazdy, ale zapewni to co najważniejsze - bezpieczeństwo.

Pierwsze zdarzenie z kierowcą, który złamał przepisy w zakresie wyprzedzania miało miejsce w sobotni wieczór w Dylewie na odcinku drogi krajowej nr 53 łączącym Ostrołękę i Kadzidło. Według ustaleń funkcjonariuszy, 22-letni kierowca volkswagena wyprzedzał na oznakowanym skrzyżowaniu osobową toyotę, którą kierowała 24-latka. W tym czasie kobieta wykonywała manewr skrętu w lewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Młody kierowca volkswagena został ukarany zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatem w wysokości 2000 złotych. Dodatkowo do jego konta kierowcy zostało dopisanych 6 punktów karnych.

Kolejny kierowca naruszył przepisy dotyczące dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący volvo przekroczył prędkość ponad dwukrotnie. W związku z powyższym został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo na okres 3 miesięcy zostały mu zatrzymane uprawienia do kierowania.

Apelujemy o ostrożną jazdę i odpowiedzialność na drodze. Wybierając się w podróż w roli kierowcy nie należy zapominać, że odpowiadamy nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: kom. Tomasz Żerański