2 promile alkoholu, jak i orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie przeszkodziły bezmyślnemu kierowcy Bmw na wybranie się w podróż za tzw. kółkiem po terenie gm. Goworowo. Niebezpieczna jazdę młodemu amatorowi jazdy „ na gazie” przewali ostrołęccy policjanci. Niebawem czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe mogące sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Apelujemy o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Przypominamy: ostrołęccy policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym są obecni na naszych drogach 24 - godziny na dobę. Dotyczy to zarówno tras wylotowych, jak i lokalnych miejscowości.

Jazda pod wpływem promili, to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym oraz wyraz skrajnej nieodpowiedzialności. Decyzja o jeździe pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych, jaką możemy podjąć w naszym życiu.

Niestety taką decyzję podjął 27 - letni kierowca Bmw, którego wczoraj zatrzymali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego. Sposób jego jazdy wskazywał na to, że może on być pijany.

W trakcie kontroli drogowej szybko okazało się, że czujność ostrołęckich mundurowych być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze, jaką niewątpliwie jest wypadek drogowy.

27 - letni mieszkaniec naszego powiatu w policyjny alkomat wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.  Jednak to nie wszystkie jego „ grzechy”. Sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych wykazało, że posiada on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Został on na niego nałożony właśnie za jazdę pod „ wpływem”.

Niebawem nieodpowiedzialny 27 - latek odpowie karnie za swoje postepowanie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czeka go również wysoka kara finansowa mogąca sięgać nawet 30 tysięcy złotych.

Przypominamy: ostrołęccy policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym są obecni na naszych drogach 24 - godziny na dobę. Dotyczy to zarówno tras wylotowych, jak i lokalnych miejscowości.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka