Policjanci z ostrołęckiej komendy policji w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających na Targowisku Miejskim od rana prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym oraz kradzieżom mienia pozostawionego w pojazdach na parkingach.

Policjanci z Ostrołęki cały czas szukają nowych sposobów docierania z działaniami prewencyjnymi do szerszej grupy odbiorców. Działania takie są bardzo ważne w kontekście zapobiegania różnego rodzaju przestępstwom, które są najbardziej uciążliwe społecznie społecznie.
 
Często w ferworze zakupów, roztargnienia zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego wychodząc naprzeciw tego rodzaju zagrożeniom policjanci trzech ostrołęckich wydziałów kryminalnego, patrolowego i prewencji połączyli siły, aby przeciwdziałać tego rodzaju przestępczości przeprowadzając działania pt. ‘’Rynek”. W działaniach biorą udział zarówno policjanci umundurowani, jak i Ci po cywilnemu.
 
Oprócz fizycznego dbania o bezpieczeństwo osób przebywających na rynku policjanci przekazują także ulotki dotyczące, m.in. sposobu działania kieszonkowców. Spotkanie te są także doskonałą okazją do porozmawiania z seniorami na temat najczęściej stosowanych metod przez sprawców przestępstw, m.in. na wnuczka i na policjanta. Podczas rozmów mundurowi wskazują, jak mieszkańcy mają się zachować w takich sytuacjach.
 
Ponadto policjanci w dzisiejszych działaniach oraz podczas codziennej służby rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 
 
kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka