Flota pojazdów ostrołęckich policjantów wzbogaciła się o dwa nowe motocykle, które będą pomagać funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowe maszyny to także nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce. Motocykle, które rozpoczynają służbę w ostrołęckiej Policji to BMW R 1250 RT!

Nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone motocykle są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony, m.in. nieodpowiedzialnych kierowców.

Flota pojazdów służbowych ostrołęckich policjantów powiększyła się o dwa nowe motocykle, które będą wspomagać funkcjonariuszy w zapewnieniu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania.

Policyjne motocykle będzie można spotkać zarówno na terenie miasta, głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na terenie powiatu ostrołęckiego. Służbę na nich pełnią doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego posiadający specjalne przeszkolenie i prywatnie również miłośnicy „dwóch kółek”.

Podczas służby policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy, a także, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli.

Pod szczególnym nadzorem będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Wobec osób, które w sposób rażący będą  popełniali wykroczenia policjanci będą działali zdecydowanie.

Apelujemy, aby również kierowcy samochodów również pamiętali, że dobra aura, wiąże się z obecnością motocykli na drogach. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a swoją brawurą możemy przyczynić się do ogromnej tragedii.

LINK DO FILMU ( DUŻY ROZMIAR)

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 • policjanci na motocyklach służbowych
  policjanci na motocyklach służbowych
 • POLICYJNE MOTOCYKLE
  POLICYJNE MOTOCYKLE
 • POLICYJNE MOTOCYKLE
  POLICYJNE MOTOCYKLE
 • policjanci na motocyklach służbowych
  policjanci na motocyklach służbowych
 • POLICYJNE MOTOCYKLE
  POLICYJNE MOTOCYKLE
 • POLICYJNE MOTOCYKL
  POLICYJNE MOTOCYKL

Film film_motocykle_maly.mp4

Pobierz plik film_motocykle_maly.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.66 MB)