Bez względu na to, czy poruszamy się autem, ciągnikiem rolniczym, czy jednośladem, to jazda pod wpływem alkoholu jest ogromnym zagrożeniem oraz bezmyślnością.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest także PRZESTĘPSTEM zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy ze swojego postępowania i decyduje się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest jazda pod wpływem alkoholu – nie bacząc na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety takie zachowanie dotyczy zarówno Seniorów, osób w średnim wieku, jak i młodych. Należy pamiętać, że w przypadku takiego zachowania, czy też spowodowania zdarzenia drogowego nie unikniemy odpowiedzialności.

,,Po” jest już za późno na refleksje i przemyślenia. Nikt z nas nie posiada wehikułu czasu, który pozwoliłby nam się cofnąć choć o kilka minut. Powinniśmy  zdawać sobie sprawę, że w ciągu jednej błędnej decyzji możemy przekreślić życie, naszych bliskich, czy niewinnych osób.

W ciągu minionego tygodnia ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę 6 pijanym kierowcom.

Apelujemy do Państwa o odpowiedzialność i nie wsiadanie po alkoholu do jakiegokolwiek pojazdu. Wybierając się ,,do znajomych’’ pomyślmy wcześniej o tym, żeby zapewnić sobie bezpieczny transport do domu.

Zwracamy się z apelem także do ludzi młodych, aby przewidywali konsekwencję swojego zachowania. Chwila nieodpowiedzialności może nas kosztować ,,życie” . Bierzmy także odpowiedzialność za osoby, które wieziemy autem.

Pamiętajmy, aby nie wsiadać do samochodu z osobami, które spożywały alkohol. Jeśli jesteśmy świadkami takich sytuacji, to powinniśmy poinformować o tym policję.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka