Ostrołęccy policjanci coraz częściej przyjmują zawiadomienia o różnych oszustwach internetowych. Przestępcy wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych lub przesyłają fałszywe linki do stron, dzięki którym okradają konta nieświadomych niczego ofiar. Czasami także oferują towar lub usługi, których nie mają zamiaru przesłać czy wykonać. Coraz częściej podszywając się pod znajomych proszą o przesłanie kodu BLIK.

Czasami oszuści nakłaniają do kliknięcia na przesłane przez siebie linki, które kierują do fałszywych stron wyłudzających dane dostępowe do konta. Innym razem każą instalować różne aplikacje, które również umożliwiają im dostęp do naszych kont i kradzież pieniędzy. A w innych przypadkach udają klientów, którzy chcą od nas kupić towar wystawiony na portalu aukcyjnym i wyłudzają od nas dane, żeby następnie nas okraść.

Często też zdarzają się przypadki fałszywych ofert na sprzedaż różnego rodzaju towarów, które po opłaceniu nie docierają do klientów. Ostrzegamy też przed oszustami podszywającymi się pod naszych znajomych w popularnych komunikatorach społecznych.

Jeżeli nie chcesz stracić swoich oszczędności, zastanów się zanim prześlesz swój kod BLIK komukolwiek!

 

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie daj się oszukać.

 

kom. Tomasz Żerański