Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Lelisie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski odebrał z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła, a także Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika podziękowania dla ostrołęckich policjantów za zabezpieczenie XXIII Dożynek Województwa Mazowieckiego. Ostrołęckich funkcjonariuszy wspierał w działaniach skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa uczestników dożynek mobilny zestaw monitoringu z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

4 września bieżącego roku na stadionie przy Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie odbyły się XXIII Dożynki Województwa Mazowieckiego. Organizatorem wydarzenia byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Ostrołęcki oraz Gmina Lelis.

Jednym z priorytetów zarówno dla organizatorów, jak i policjantów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. W związku z powyższym do zabezpieczenia „imprezy” skierowano policjantów z trzech ostrołęckich wydziałów: kryminalnego, prewencji oraz patrolowego. Mundurowi z Wydziału Sztab Policji sporządzili szczegółowy plan zabezpieczenia tego wydarzenia. Podczas działań został wykorzystany specjalny system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję iCam, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

W trakcie dzisiejszego spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Lelisie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski odebrał z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła, a także Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika podziękowania dla ostrołęckich policjantów za zabezpieczenie uroczystości. Organizatorzy dziękując policjantom podkreślili  ich profesjonalizm oraz bardzo dobrą współpracę w trakcie przygotowania dożynek.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka