Biorąc pod uwagę policyjne statystyki, to zdecydowanie można powiedzieć, że ostatni dzień starego roku i pierwszy nowego 2023 należy uznać za spokojny. Wzmożone partole dały wymierny efekt. Nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych, ani też poważnych wypadków drogowych. Co prawda mundurowi przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, natomiast biorąc pod uwagę specyfikę sylwestrowej nocy przywitanie Nowego Roku było bezpieczne. Dziękujemy mieszkańcom za tak odpowiedzialne zachowanie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom witających Nowy Rok na terenie Ostrołęki oraz powiatu. Zwiększona ilość funkcjonariuszy zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu patrolowała nasze drogi, osiedla mieszkaniowe oraz rejony lokali gastronomicznych i dyskotek, w których trwały ,,bale sylwestrowe”.

Podziękowania należą się naszym mieszkańcom za wzięcie do serca licznych apeli i odpowiedzialne zachowanie, dzięki czemu tegorocznego Sylwestra możemy uznać za bardzo bezpiecznego.

Podczas weekendu  sylwestrowego policjanci przeprowadzili niemal 100 interwencji, ale dotyczyły one w głównej mierze zakłócania ciszy nocnej i głośnego zachowania w miejscach zamieszkania, nie odnotowaliśmy jednak w tym czasie poważnych zdarzeń kryminalnych.

Bardzo bezpiecznie było także na naszych drogach. Tu również nie odnotowano poważniejszych wypadków,  co najważniejsze nikt nie zginął, ani nie został poważnie ranny.

Nie otrzymaliśmy także zgłoszeń dotyczących uszkodzeń ciała w związku z niewłaściwym obchodzeniem się  fajerwerkami.

Dziękujemy także tym osobom, które nie będąc pewnym swojego stanu trzeźwości ,,odwiedziły” ostrołęcką komendę i sprawdziły, czy mogą bezpiecznie wsiąść za tzw. ,, kółko”.

ŻYCZYMY PAŃSTWU SZCZEŚLIWEGO 2023 ROKU!

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka