Ostrołęccy policjanci wczoraj przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego typu działania prowadzone są cyklicznie, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Niestety nie wszyscy stosowali się do obwiązujących przepisów w tym zakresie.

Wczoraj na terenie naszego powiatu prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci kontrolowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego zarówno przez niechronionych uczestników, jak i kierowców.

Podczas akcji policjanci ujawnili wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców, pieszych oraz rowerzystów. 22 kierowców samochodów osobowych, 3 busy i 2 ciężarówka przekroczyło prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Ponadto odnotowano trzech rowerzystów, którzy wjechali na jednośladzie na przejście dla pieszych. Jeżeli chodzi o pieszych to 9 z nich przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Kierowcy powinni pamiętać, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby zatrzymać pojazd.

Jednak, aby być bezpiecznym to trzeba być widocznym, dlatego prosimy pieszych i rowerzystów o noszenie elementów odblaskowych, w które potrafią uratować życie.

Podarujmy także odblaski naszym bliskim.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka