19-letni kierujący audi na długo zapamięta wczorajszy wieczór. Z powodu prawdopodobnie nadmiernej prędkości uderzył w ogrodzenie posesji, dziecięcą huśtawkę, dwa drzewa, a następnie przebił ścianę murowanego garażu zatrzymując się w przodem pojazdu w środku. Apel do kierowców: pamiętajmy, że nasza bezmyślność za tzw. kierownicą może być przyczyną tragedii. Myślmy o tym, zanim wpadnie nam pomysł na zbyt mocno dociśnięcie pedału gazu.

Wczoraj do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Osoba zgłaszająca powiedziała, że auto wjechało przez ścianę do garażu. Na miejsce skierowano policjantów z Posterunku Policji w Goworowie, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący audi 19-letni ostrołęczanin około godziny 21:20 na skrzyżowaniu na terenie gm. Goworowo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w ogrodzenie posesji, dziecięcą huśtawkę, dwa drzewa, a następnie przebił ścianę murowanego garażu zatrzymując się w przodem pojazdu w środku.

Na szczęście zarówno na posesji, jak i w garażu nie było osób postronnych. Kierowcy, jak i podróżującym z nim dwóm pasażerom nic się nie stało.

Kierowca audi był trzeźwy, został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka