Policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali osobowego mercedesa, który jechał stanowczo za szybko. Mieszkaniec Warszawy w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h. Szybki kierowca najbliższe 3 miesiące będzie miał odpoczynek od „kierownicy”, ponieważ zatrzymano mu prawo jazdy. Apelujemy o przestrzeganie limitu prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Wczoraj w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zmierzyli prędkość osobowego mercedesa, który poruszał się na terenie gm. Kadzidło. Laserowy miernik wskazał, że kierowca tego pojazdu porusza się z prędkością 106 km/h, w miejscu, gdzie przepisy pozwalają na jazdę 50 km/h. Mieszkaniec Warszawy został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
 

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od przestrzegania obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

kom. Tomasz Żerański