Kolejny dzień, kolejne spotkania profilaktyczne z naszymi najmłodszymi mieszkańcami. Tym razem ostrołęccy policjanci odwiedzili przedszkolaków z przedszkola nr 15 w Ostrołęce, aby porozmawiać o bezpieczeństwie najmłodszych. Spotkania zostało przeprowadzone w ramach kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Bezpieczna droga do szkoły”, to wyjątkowa i ważna akcja. Dzieci, podczas spotkań z policjantami uczą się zasad bezpieczeństwa na drodze, utrwalają bezpieczne zachowania. To także ciekawie spędzony czas, w którym dzieci mogą poznać policjantów, zobaczyć policyjne wyposażenie i radiowozy.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom najważniejsze przepisy i zasady dotyczące poruszania się po drodze oraz w drodze do przedszkola. Zapoznano także najmłodszych ze znakami drogowymi dotyczących pieszych oraz obowiązku jeżdżenia w fotelikach, a także prawidłowym ich zapinaniu.

Dziękujemy pedagogom oraz dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Ostrołęce za spotkanie, cudowne uśmiechy i dziecięcą radość, która dodaje energii na cały dzień. Polecamy się na kolejne zajęcia nauki zasad bezpieczeństwa, do zobaczenia…

kom. Tomasz Żerański