W dniu 15 listopada dzielnicowy aspirant Krzysztof Zapadka z posterunku Policji w Łysych przeprowadził spotkanie dla najmłodszych mieszkańców. Przedszkolaki z przedszkola Radosny Zakątek miały okazję bliżej poznać zasady ruchu drogowego oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze.

Policjant w interesujący sposób przybliżył maluchom tajniki ruchu drogowego, podkreślając istotę używania elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ponadto, dzielnicowy przedstawił fascynujący świat zawodu policjanta, rozbudzając ciekawość dzieci względem tej odpowiedzialnej roli społecznej.

W trakcie spotkania odbyły się również konkursy, w których aktywnie uczestniczyły przedszkolaki, zdobywając nie tylko cenne doświadczenia, ale także atrakcyjne upominki od Jbb.


Nie zabrakło również momentów rozrywki. Wspólnie oglądano krótkie kreskówki, które nie tylko dostarczyły rozrywki, ale również przekazywały ważne przesłania dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkowo, maluchy miały okazję zobaczyć inspirujący film promujący zawód policjanta.

Spotkanie w Przedszkolu Radosny Zakątek było nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także wspaniałą okazją do nawiązania pozytywnego kontaktu z lokalną społecznością.

Autor: kom. Tomasz Żerański