Odpowiednia reakcja na to co dzieje się wokół naszego domu, czy mieszkania ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo. ,,Zwykły ‘’ telefon na policje w sytuacji, kiedy widzimy osoby i samochody, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów, bądź też chodzą po klatkach schodowych ma ogromne znaczenie

NIejednokrotnie to Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany poinformujmy o tym policjantów.

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych  również powinny wzbudzić naszą czujność.

Nie wpuszczajmy za pomocą domofonów osób, których nie znamy. Dużym błędem jest otwieranie domofonów  na słowo ,,ja, listonosz, spółdzielnia”.

Musimy zdawać sobie sprawę, że właśnie  ,,ja” może okazać się osobą, która chce włamać się do naszego, bądź sąsiada mieszkania, a my otwierając drzwi bez dokładnego sprawdzenia z kim mamy do czynienia tylko ułatwimy działanie potencjalnym przestępcom.

W każdym przypadku, kiedy jakaś sytuacja wzbudzi nasze podejrzenia powinniśmy poinformować policje. Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24.

Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które  wzbudzają nasze obawy.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP OStrołęka