Dni Ostrołęki to - jak co roku - okazja do wielu wyjątkowych wydarzeń. Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na koncert:
16.00  KOSMOKWAKI
17.15  Wokalistki STUDIA PIOSENKI Klubu Oczko OCK
18.00  PIOTR GRZYB
19.15  KOBRANOCKA
21.00  ŁĄKI ŁAN

koncert
Stanisław Soyka - śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności...

 • Potrącenie na przejściu dla pieszych - apel policji

  Apelujemy do kierowców oraz pieszych, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych jedni i drudzy zachowali szczególną ostrożność. Dziś rano na skrzyżowaniu ul. Hallera z Piłsudskiego doszło do potrącenia starszego mężczyzny na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia Senior trafił do szpitala.

 • Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

  Tylko w miniony weekend ostrołęccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista jechał w miejscu, gdzie obowiązuje 50 z prędkością 114 km/h w miejscu. W rejonie znajdowały się przejścia dla pieszych. Takie nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi.

 • Policja poszukuje świadków kradzieży tablic rejestracyjnych oraz uszkodzenia auta

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia pojazdów oraz kradzieży tablicy rejestracyjnej. Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 – 24.

 • Załamanie pogody - ostrołęcka policja ostrzega

  W związku z trwającymi opadami deszczu i gradu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Gwałtowne ulewy powodują, że droga jest śliska, a droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Piesi również powinni szczególnie uważać podczas pokonywania przejść, odchylić parasol, czy też kaptur i dobrze upewnić się zanim zrobią ten ,,pierwszy krok”.

 • Dachowanie kierowca pijanego kierowcy – nie uniknie odpowiedzialności

  Stracił kontrole nad autem, zjechał do rowu i dachował - był kompletnie pijany. Dodatkowo próbował kłamać, że to nie od kierował pojazdem. Na szczęście w chwili zdarzenia w pobliżu nie jechał inny pojazd, ani nie poruszały się osoby piesze. Jego próba kłamstwa się nie powiodła i w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Bądźmy odpowiedzialni i nie wsiadajmy pod wpływem alkoholu za ,,kierownicę”. Do zbyt dużej ilości tragedii doszło właśnie przez alkohol, nie bądźmy sprawcami kolejnej z nich.

 • Zbliża się weekend - NIE- dla alkoholu za kierownicą!!!

  Niestety w dalszym ciągu ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę. Informujemy, że w siedzibie ostrołęckich policjantów można anonimowo zbadać swoją trzeźwość, tak, żeby być w 100% pewnym, że możemy bezpiecznie kierować autem.

 • Zderzenie samochodu z pociągiem - apelujemy o ostrożność

  Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę auta było prawdopodobna przyczyną zderzenia osobowej toyoty z pociągiem, które miało miejsce wczoraj na terenie gm. Goworowo. W jego wyniku młody mieszkaniec naszego powiatu został zabrany do szpitala. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadza policjanci z posterunku policji w Goworowie.

 • Podsumowanie działań „Truck & bus”

  W miniony wtorek ostrołęccy policjanci prowadzili działania o nazwie „Truck & bus” podczas których zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców samochodów ciężarowych i pojazdów wykonujących przewóz osób. Mundurowi, m.in. udaremnili jazdę ciężarówką kierowcy, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, ze jako kierowcy zawodowi powinni szczególnie dawać przykład innym uczestnikom ruchu drogowego i cechować się szczególna odpowiedzialnością.

 • Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany przez ostrołęckich ,,kryminalnych"

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca naszego powiatu, który był od dłuższego czasu poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej. Jeszcze wczoraj został on doprowadzony do Zakładu Karnego.

 • OSTROŁĘCCY POLICJANCI APELUJĄ DO KIEROWCÓW –NIE LEKCEWAŻMY ZNAKÓW DROGOWYCH

  Znaki ,,STOP" i ,,USTĄP PIERWSZEŃSTWA" - wszyscy wiedzą jak wyglądają, niestety nie wszyscy się do nich stosują. Lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych ,,Stop” i ,,Ustąp pierwszeństwa” jest często przyczyną bardzo tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego apelujemy, aby nie jeździć ,,na pamięć” i zwracać szczególną uwagę na znaki.

 • Poszukiwany sprawca kradzieży samochodu

  Policjanci z Ostrołęki prowadzą poszukiwania sprawcy kradzieży osobowej hondy civic na ostrołęckich numerach rejestracyjnych. Pojazd był koloru czarnego i został skradziony pomiędzy 14 - 15 maja bieżącego roku w godz. 20:00 – 9:30 z jednego z parkingów przy ul. Jana Pawła II w Ostrołęce. Wartość pojazdu została oszacowana przez jego właściciela na kwotę 20 tysięcy złotych. Ktokolwiek posiada informację na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckiej komendy policji pod numerem telefonu 29 - 760 - 14 - 24.

 • Senior stracił kilka tysięcy złotych - nie wpuszczajmy do domu obcych osób - ostrołęcka policja ostrzega

  Zwracamy się do Państwa z prośbą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu obcych osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety wczoraj przekonał się o tym Senior z naszego powiatu, który wpuścił do swojego domu pod pretekstem odbioru przesyłki obcą kobietę. Po jej wyjściu zauważył brak w portfelu kilku tysięcy złotych. Dlatego prosimy o ostrzeżenie naszych Seniorów przed takimi sytuacjami. Pamiętajmy także, aby nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu zamykać drzwi na klucz. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji takich osób poinformujmy o tym policję.

 • Już jutro policyjne działania „Truck & Bus”

  Policjanci ruchu drogowego z Ostrołęki rozpoczną jutro działania pod kryptonimem „TRUCK & BUS”. Drogówka bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 • Kolejne skuteczne działania ostrołęckich policjantów w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

  Spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu, pożar auta, piesza ucieczka z miejsca i posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy - tak w telegraficznym skrócie można podsumować bezmyślne zachowanie 34 - letniego mężczyzny. Dodatkowo ukrywał się on na terenie sąsiedniego powiatu. Jednak dzięki dużemu zaangażowaniu i determinacji policjantów z Ostrołęki został kilkadziesiąt minut od zdarzenia zatrzymany i nie uniknie odpowiedzialności karnej, natomiast zabezpieczone w miejscu jego przebywania kilkaset porcji handlowych twardego narkotyku nie trafi ,,na rynek”.

 • Uwaga kierowcy! – rozlany prawdopodobnie olej napędowy na trasie <a href=Ostrołęka – Czerwin – prosimy o ostrożność" />

  Dziś rano dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał informację, że na trasie W – 627 na drodze jest rozlany prawdopodobnie olej napędowy. Funkcjonariusze z drogówki, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Wezwano także straż pożarną, która w tej chwili prowadzi swoje działania mające na celu usuniecie substancji z drogi. Na miejscu są również policyjne patrole, które zabezpieczają działania funkcjonariuszy straży pożarnej. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i zmniejszenie prędkości.

 • Policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników „XIII Kurpiowskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego”

  Ostrołęccy policjanci aktywnie włączyli się w „XIII Kurpiowski Rodzinny Rajd Rowerowy”, który odbył się w miniony weekend na terenie gminy Olszewo - Borki. Akcja była doskonałą okazją do promocji zdrowego stylu życia - bez uzależnień oraz przypomnienia mieszkańcom o zasadach bezpiecznego poruszania się jednośladów po naszych drogach. O bezpieczeństwo rajdu zadbali funkcjonariusze ostrołęckiej „drogówki” oraz dzielnicowi z terenu gminy Olszewo-Borki.

 • Profilaktyka na rozpoczęcie sezonu motocyklowego – piknik na plaży miejskiej

  W minioną sobotę, ostrołęccy policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Nie zabrakło pytań na temat służby w Policji oraz chętnych do odwiedzenia stanowiska profilaktycznego. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z symulatora jazdy motorowerem oraz przyjrzeć się z bliska sprzętowi wykorzystywanemu na co dzień w policyjnej służbie.

 • Właściciel gotówki poszukiwany

  Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji szukają kobiety, która w jednym z bankomatów na terenie naszego miasta wypłaciła pieniądze w kwocie kilkuset złotych i prawdopodobnie przez roztargnienie ich nie odebrała odchodząc od bankomatu. Właścicielka gotówki proszona jest o kontakt z wydziałem prewencji pod numerem telefonu 29 - 760 - 14 - 70, bądź bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer 29 - 760 - 14 - 24.

 • Szef ostrołęckich policjantów serdecznie dziękuje za włączenie się w poszukiwanie zaginionego 9 - latka

  Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański składa serdeczne podziękowania dla mediów oraz świadka, dzięki którym zaginiony dziś około godziny 13:40 chłopiec w wieku 9 lat został odnaleziony. Po odnalezieniu przewieziono go do ostrołęckiej komendy, w chwili obecnej znajduje się w specjalnie przygotowanym dla dzieci tzw. niebieskim pokoju. Został otoczony opieką przez funkcjonariuszy, którzy zapewnili mu posiłek i po badaniach lekarskich zostanie przekazany pod opiekę opiekunowi prawnemu.