• Możesz realnie pomóc – poszukiwani świadkowie zdarzeń

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-25) lub funkcjonariuszem prowadzącym sprawę (tel. 029-760-14-84).

 • Konkurs na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zagospodarowania czasu wolnego organizowaną podczas ferii zimowych 2019 na terenie woj. mazowieckiego

  Do 28 stycznia 2019 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii. Ferie na Mazowszu rozpoczynają się od 28 stycznia do 10 lutego 2019 roku. Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych spędzą je w sposób zorganizowany. Brak opieki osób dorosłych sprzyja podejmowaniu zachowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia, np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dlatego Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Komendant Stołeczny Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewoda Mazowiecki ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.

 • Dzień Babci i Dziadka – to również okazja do zadbania o bezpieczeństwo seniorów

  Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka zadbajmy o to, aby nasi bliscy nie padli ofiarą oszustów. Ostrzegajmy seniorów przed przestępcami. Nadal odnotowujemy przypadki oszustw, gdzie przestępcy podszywając się pod funkcjonariuszy policji, kurierów czy podając się za członków rodziny zabierają seniorom często oszczędności całego życia.

 • OSTRZEGAMY PRZED ATAKAMI PRZESTĘPCÓW W SFERZE BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ

  Pamiętajmy, że pomysłowość przestępców nie zna granic. Na co dzień wymyślają oni nowe sposoby na kradzież naszej tożsamości, pieniędzy czy też mienia. Wiele z takich sytuacji następuje poprzez bankowość internetową, która jest wygodnym narzędziem służącym komunikacji między bankiem i klientem oraz narzędziem służącym do wykonywania operacji rozliczeniowych. Uczulamy, aby korzystać z niej mądrze.

 • Wypadek śmiertelny, 54 - letni pieszy bez odblasków

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielny wieczór w m. Rzekuń Kolonia. Kierujący Toyotą Avensis potrącił poruszającego się bez odblasków pieszego. Kolejny nadjeżdżający pojazd, również Toyota Avensis, przejechał leżącemu mężczyźnie po nodze. Pieszy poniósł śmierć na miejscu - nie posiadał odblasków, a warunki atmosferyczne były trudne.

 • Kolizja z udziałem nietrzeźwej kobiety

  19 - letnia kierująca pojazdem marki BMW doprowadziła do czołowego zderzenia z kierującą pojazdem Toyota. Ponadto okazało się, że jest nietrzeźwa - policyjny alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu!

 • Sprawcy kradzieży pilarki odpowiedzą przed Sądem

  Dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 28 lat, w dniu 11 stycznia dokonało kradzieży pilarki mechanicznej, którą następnie zastawili w jednym z ostrołęckich lombardów. Policjanci odzyskali mienie, ustalili i zatrzymali sprawców,a następnie przedstawili im zarzuty. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 • Bezpiecznie podczas WOŚP w Ostrołęce

  Funkcjonariusze przez cały dzień zapewniali bezpieczeństwo wolontariuszom oraz osobom uczestniczącym w wydarzeniach związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, m.in. zabezpieczali I ostrołęcki bieg "Policz się z cukrzycą", jak również koncerty na scenie.

 • Zgłoś autobus do kontroli

  Mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku, w czasie wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży mazowiecka Policja informuje o możliwość zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego dzieci i młodzież. Kontrole będą przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie. Sposób „zamawiania” kontroli opisano poniżej.

 • Rekrutacja do służby w Policji na 2019 rok

  Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2019 roku na terenie województwa mazowieckiego

 • Poszukiwany sprawca kradzieży telefonu oraz innych zdarzeń

  Ostrołęccy policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń i Postępowań Administracyjnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kradzieży telefonu, uszkodzenia znaku oraz zaparkowanego pojazdu. Osoby, które mają wiedzę na temat tych zdarzeń lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym, sekretariatem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-70) lub Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-25).

 • Uwaga! Oszustwo na policjanta!

  W dniu dzisiejszym ostrołęczanka padła ofiarą oszustów, z których jeden podawał się za policjanta. Straciła ponad 5 tysięcy złotych. Seniorze! Pamiętaj - żaden policjant nie będzie chciał od Ciebie pieniędzy ani nie będzie polecał Ci ich przelewać na swoje konto!

 • Policjanci w całym kraju zadbają o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Policjanci w całym kraju czuwać będą nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wszystkich województw zadba o to większa liczba patroli. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 • Wspólnie zapobiegajmy zgonom w wyniku wychłodzenia!

  Zima w pełni, o czym świadczą obfite opady śniegu i temperatura powietrza spadająca dość mocno poniżej zera. Jest to czas trudny dla osób uzależnionych od alkoholu, mieszkających samotnie, a przede wszystkim bezdomnych. Apelujemy o wrażliwość społeczną w tym zakresie. Dzielmy się posiadaną wiedzą na temat takich osób z Oficerem Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Szczególnie w przypadkach, gdy osoba znajduje się na zewnątrz. Wykonanie jednego telefonu może uratować życie.

 • Policyjne działania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości"

  Jedną z najczęstszych przyczyn powstania najpoważniejszych zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. To właśnie w wyniku jej niedostosowania do warunków drogowych oraz natężenia ruchu, kierujący traci panowanie nad pojazdem i nie jest w stanie uniknąć zdarzenia.

 • Przypominamy o trwającym konkursie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2018"

  Do końca stycznia bieżącego roku, można oddawać swoje głosy w plebiscycie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2018”. Zachęcamy do udziału w konkursie poprzez wypełnienie ankiety, w której można wypowiedzieć się na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz wskazać miejsca zagrożone.

 • Mniej przestępstw kryminalnych, większa skuteczność i wykrywalność. Policja podsumowuje 2018 rok.

  Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe. Za każdą z nich bowiem kryje się ludzka krzywda. Najwyższa od 1990 roku ocena naszej pracy oraz poczucie bezpieczeństwa Polaków są dla nas wyrazem uznania, za które dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w podejmowaniu wysiłków na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa w Polsce.

 • Ostrołęccy policjanci poszukują świadków zdarzeń

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-25).

 • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW

  Dziś Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły 5-ciolatki wraz z opiekunami z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Ostrołęce. Dzięki tej wizycie, dzieciaki miały możliwość bezpośredniej rozmowy z Oficerem Dyżurnym KMP w Ostrołęce i policjantami innych pionów, zwiedzenia niektórych pomieszczeń ostrołęckiej Komendy Policji, obejrzenia radiowozu, a także filmów przedstawiających służbę w Policji.

 • spotkania z muzyką
  Młodych melomanów zabierzemy w barwną podróż po naszym kraju, podczas której odwiedzimy bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawia się charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty...

  Godziny dla Rodziny

  Balet ten to niewątpliwie najsłynniejsze przedstawienie zimowe znane zarówno dorosłym jak i dzieciom na całym świecie. To historia małej Klary oraz tytułowego Dziadka do Orzechów. Bohaterowie za sprawą Drosselmayera przenoszą się do Krainy Zabawek i Króla Myszy. Oprócz wdzięcznych popisów baletowych i „niewdzięcznych” podskoków myszy, widzowie z pomocą Czarodzieja przeżywają niepowtarzalną, magiczną przygodę...