XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego
Ostrołęckie Centrum Kultury, Klub Tańca Towarzyskiego FAN i Mazowiecki Związek

Tańca Sportowego zapraszają na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Złotą Podwiązkę"...

XV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych w dniach 27 - 28 IX
Celem Festiwalu jest konfrontacja teatrów młodzieżowych, które poprzez spektakle mówią o problemach ludzi młodych i współczesnego świata. Festiwal IGŁA 2019 jest próbą przybliżenia szerokiej publiczności teatrów młodego pokolenia. Festiwal ma charakter spotkań konkursowych zespołów teatralnych małych form. Przedstawienia oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatorów ...

Zapraszamy ponownie na spektakl taneczny Zespołu Tańca Współczesnego DE-EM

Dziwną historię Alicji autorstwa Levisa Carolla przedstawią tancerze Zespołu De-eM. Na scenie OCK zobaczymy wszystkich członków zespołu, tj. cztery grupy wiekowe.
Zajrzyj z nami do króliczej nory... :)
 

 • Ostrołęccy policjanci poszukują świadków zdarzenia

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży 2 szt. grzejników żeliwnych wraz z kształtkami hydraulicznymi z klatki schodowej bloku przy ul. Jaracza w Ostrołęce. Właściciel ich wartość ocenił na kwotę 450 złotych. Osoby, które mają wiedzę na ten temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-24 lub 997). Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego za udzieloną dotychczas pomoc w ustalaniu sprawców zdarzeń na naszym terenie.

 • Policyjne działania „Telefony”

  Ostrołęcka drogówka w poniedziałek (16.09) przez cały dzień będzie sprawdzała, czy kierowcy stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku podczas rozmowy. Działania prowadzone będą w całym kraju. Zwracamy się z apelem do kierujących o korzystanie z zestawów głośnomówiących podczas jazdy. Biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo tego rodzaju akcesoria kosztują niewiele, a potrafią uchronić nas przed wypadkiem, bądź mandatem karnym, za którego wysokość z pewnością kupimy już dobrej jakości zestaw.

 • Sukces ostrołęckich policjantów podczas XII edycji konkursu ,,Dzielnicowy roku”

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wzięli udział w zawodach finałowych w XII Ogólnopolskich Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy roku”. Zarówno ostrołęccy kierownicy rewirów dzielnicowych, jak i dzielnicowy zajęli w zawodach wysokie miejsca. Serdecznie gratulujemy.

 • Groził nożem – szybko został zatrzymany przez ostrołęckich policjantów z ,,patrolówki”

  Szybka reakcja policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego pozwoliła na zatrzymanie 39 – letniego ostrołęczanina, który groził nożem mężczyźnie i jego żonie będącym na spacerze z 2 letnim dzieckiem. Przy agresorze policjanci znaleźli nóż kuchenny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi po obezwładnieniu 39 – latka osadzili go w policyjnym areszcie.

 • Narkotyki w zamrażarce i w ramie obrazu zabezpieczone przez ostrołęckich kryminalnych

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zabezpieczyli ponad 5,5 kilogramów marihuany oraz 4 krzewy konopi indyjskich. Dzięki działaniom kryminalnych na rynek nie trafiło kilka tysięcy porcji narkotyków, których czarnorynkową wartość to prawie 200 tysięcy złotych. Ponadto zabezpieczono całą aparaturę służącą do jej uprawy. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Ostrołęki. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Zderzenie osobówki z motocyklistą – prosimy o ostrożność

  Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego do którego doszło dziś na drodze krajowej K-53. Na miejscu pracują policjanci z ostrołęckiej drogówki oraz posterunku policji z Kadzidła. Ruch odbywa się w tej chwili wahadłowo. Prosimy o ostrożność, koncentrowanie uwagi na drodze, a nie na ,,oglądaniu” miejsca zdarzenia, ponieważ często właśnie w taki sposób dochodzi do kolejnych niebezpiecznych sytuacji. Prosimy także o skupienie podczas wykonywania takich manewrów jak np skrętu, czy też włączanie się do ruchu. Pamiętajmy, że nasze zagapienie może kosztować kogoś życie.

 • Szanowni mieszkańcy Ostrołęki.
  W dniu 7 sierpnia 2019 roku, zaprosiliśmy Państwa do nadsyłania swoich propozycji do programu działalności Ostrołęckiego Centrum Kultury w Ostrołęce...

 • Zagubiono telefony - ostrołęccy policjanci pomagają w ich odnalezieniu

  Do ostrołęckiej komendy policji zgłosiły się osoby, które zagubiły swoje telefony i proszą o pomoc w ich odnalezieniu. Pierwszy z nich Huawei Y5 został zgubiony 25 sierpnia bieżącego roku na jednym z placu zabaw przy ul. Hallera. Natomiast drugi dzień później około godziny 16:00 przy ul. F. Nila. Tym razem właściciel zgubił telefon marki Redmi. Przypominamy, że każdy z nas ma prawny obowiązek zawiadomienia o znalezieniu rzeczy. Ponadto policjanci poszukują sprawcy uszkodzenia w dniu 6 września w godzinach 7:45-16:05 w Ostrołęce na ul. Korczaka 4 pojazdu marki Ford Focus.

 • Podpisanie porozumienia dotyczącego wzajemnej współpracy na rzecz uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce

  W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce miało miejsce podpisanie porozumienia w sprawie współpracy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Urzędem Miasta Ostrołęki oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzięki niemu pierwszy raz w historii tej szkoły powstały klasy o profilu policyjnym.

 • Masz wiedzę na temat tych zdarzeń – poinformuj o tym policję

  Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące kradzieży oraz zniszczenia mienia. Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat tych zdarzeń proszone są o kontakt bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 29 -760 -14 – 24.

 • Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • Koncert Grupy Wokalnej Gospel
  Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański

  spektakl Teatru ITAKZAGRAMY - Godziny dla Rodziny

  Pimpuś Sadełko to rozpieszczony jedynak .....

  program poetycki
  "Do mnie, tu będziem razem”... Ostrołęcka Scena Autorska zaprasza do niezwykłego, tajemniczego świata ballad Mickiewicza, świata nadprzyrodzonego, pełnego zjaw, rusałek, gdzie codzienność przenika się ze światem pozazmysłowym.

  spotkania z muzyką

  W koncercie dla dzieci prym będę wiodły melodie, pozbierane z różnych zakątków świata.

  koncert wokalistek Studia Piosenki

  Wystąpią: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz.


 • Nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie odpowiedzialności

  Ostrołęccy policjanci po raz kolejny przypominają, że wobec kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i tym samym powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie będzie żadnej taryfy ulgowej. W najbliższym czasie przekona się o tym kierowca, który na jednej z ulic naszego miasta zignorował podstawowe przepisy ruchu drogowego powodując przy tym zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników dróg. Po opublikowaniu filmu na jednym z ostrołęckich portali ukazującego przedmiotowe wykroczenia postępowanie wyjaśniające rozpoczęli mundurowi z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

 • Oszustwo w Internecie podczas zakupów materiałów budowlanych

  O tym, że należy zachować szczególna ostrożność kupując w internecie nawet materiały budowlane przekonał się 27 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przez nieuczciwego sprzedawcę stracił prawie 4000 złotych. Po raz kolejny prosimy o ostrożność podczas dokonywania takich transakcji.