• NIE ZABIJAJ - JEDŹ BEZPIECZNIE!

  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. 17 listopada 2019r.

  Został ustanowiony w 2005 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych i od tego czasu jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada. Obchody tego dnia są wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz o ich rodzinach, które pozostawione w bólu, pośrednio również stają się ofiarami wypadków.

 • Drodzy artyści-plastycy i poeci!

  Za oknami jesień, w kalendarzu listopad - zatem pora, żeby z przyjemnością ogłosić kolejną edycję naszego konkursu "Gwiazdkowy Anioł".

 • Mazowiecka Policja gotowa do działań „Listopadowy weekend 2019”

  Przed nami kolejny długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.

 • Trwają działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Od rana funkcjonariusze prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwracają na kierujących jadących z nadmierną prędkością. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych. Działania prowadzone są dziś na terenie całego kraju.

 • Widziałeś te zdarzenia – poinformuj policję

  Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia pojazdów i kradzieży jednośladu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat poniższych zdarzeń proszone są o kontakt z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 - 24.

 • Kolejnych tysiąc porcji narkotyków zabezpieczyli policjanci z Ostrołęki, mężczyzna ukrył je w kilku miejscach

  Ponownie dzięki policjantom z ostrołęckiego wydziału kryminalnego ponad tysiąc porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Do sprawy zatrzymano mieszkańca naszego powiatu, który usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, ich uprawy i udzielania . Odpowie on także za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu sądowego. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na wniosek prokuratury, sąd wobec mężczyzny zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 • Drodzy artyści-plastycy i poeci!

  Za oknami jesień, w kalendarzu listopad - zatem pora, żeby z przyjemnością ogłosić kolejną edycję naszego konkursu "Gwiazdkowy Anioł".

 • Policjanci z Ostrołęki uwolnili małżeństwo z płonącego motocykla

  Szybkością działania i zachowaniem zimnej krwi wykazali się wczoraj dwaj policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy widząc jak przewraca się motocykl się i staje w płomieniach uwolnili z ognia zarówno kierowcę i pasażerkę. Następnie ugasili pożar i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

 • Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada 2019 roku

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 • Święto Służby Cywilnej w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce

  Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyła się uroczystość z okazji Święta Służby Cywilnej. Podziękowania za pracę i najlepsze życzenia złożyli pracownikom: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański wraz ze swoimi Zastępcami, a także kadra kierownicza i funkcjonariusze ostrołęckiej jednostki.

 • Wspólnie przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży

  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to kampania mająca na celu budowanie bezpiecznego świata - wolnego od przemocy i zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój. Kampania ta została zainaugurowana dzisiaj w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

 • Ukradł portfel – kradzionymi kartami zrobił zakupy – szybko został zatrzymany przez policjantów z Ostrołęki

  Szybkie, ale przede wszystkim skuteczne działania ostrołęckich policjantów pozwoliły na zatrzymanie 33 – letniego mężczyzny, który w poniedziałek z pozostawionego płaszcza w jednej z przychodni lekarskich ukradł portfel, m.in. wraz z dokumentami i kartami płatniczymi. Po kradzieży posłużył się skradzioną kartą i dokonał kilku transakcji w sklepie. Mężczyzna został zatrzymany dziś na terenie jednej ze stacji paliw w Ostrołęce.

 • Kolejny ,,miłośnik” szybkiej jazdy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym – kontynuacja działań ostrołęckiej grupy ,,SPEED”

  Ostrołęccy policjanci wielokrotnie apelują do kierowców o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu, które w obecnych warunkach atmosferycznych dodatkowo wymuszają na nas ostrożną jazdę. A o tym, że pośpiech za kierownicą nie jest wskazany, przekonał się mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna jadąc dziś rano przez teren zabudowany prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Zostały mu zatrzymane prawo jazdy, które posiadał na niemal wszystkie kategorie pojazdów. Dodatkowo nałożono na niego wysoki mandat i 10 punktów karnych. To kolejne działania policjantów z ostrołęckiej grupy ,,SPEED” ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu.

 • Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na wieczór sylwestrowy - OPERA NA WESOŁO....

 • Podsumowanie policyjnych działań ,,Znicz”

  Kilkuset policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce czuwało nad bezpieczeństwem w okresie Wszystkich Świętych. Policjanci patrolowali główne ciągi komunikacyjne oraz rejony nekropolii. Zwiększona liczba mundurowych pełniła także służbę na terenach osiedli mieszkaniowych. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinspektor Krzysztof Szymański dziękuję wszystkim osobom, którzy zastosowali się do apeli dotyczących bezpieczeństwa w tym podniosłym czasie.

 • Próbowali uniknąć odpowiedzialności karnej – zatrzymali ich ostrołęccy policjanci

  Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z Ostrołęki i Baranowa zatrzymali 3 osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Po wykonaniu niezbędnych czynności osoby te zostały doprowadzone do Zakładów Karnych. To kolejne sprawne działania ostrołęckich mundurowych, dzięki którym poszukiwani nie unikną odpowiedzialności karnej.

 • Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowania dotyczących poniższych zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tel. 029-760-14-84.

 • Półmetek policyjnej akcji ,,Znicz” – dotychczas bezpiecznie, jednak w dalszym ciągu prosimy o ostrożność

  Za ostrołęckimi policjantami dwa bardzo pracowite dni, w akcji ,,Znicz” skierowanej na bezpieczeństwo podczas Dnia Wszystkich Świętych. Służbę w tym czasie pełni kilkudziesięciu policjantów ze wszystkich wydziałów naszej komendy, również z ostrołęckiej grupy ,,SPEED", która ma za zadanie zwalczać niebezpiecznych kierowców. Dotychczas ten podniosły czas należy uznać za bezpieczny, jednak ponownie apelujemy do kierowców o rozsądek i wyobraźnię. Zapowiadane są opady deszczu dlatego prosimy o dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Pieszych prosimy o zakładanie elementów odblaskowych i dokładne rozglądanie się zanim zrobimy nawet na oznakowanym przejściu ,,pierwszy krok”.

 • Zaginął mieszkaniec Ostrołęki Zdzisław Zmysłowski

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują 64 - letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna w dniu 29.10.2019r. przed godz. 15:00 wyjechał z miejscowości Glinojeck samochodem m-ki Golf koloru zielonego. Auto posiada niebieską klapę bagażnika. Zaginiony jechał do Ostrołęki. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt pod nr tel. 997.

 • Już jutro policjanci rozpoczynają działania ,,Znicz 2019”

  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu już jutro o godzinie 6:00 rozpoczną się wzmożone działania policyjne „Znicz” 2019. Uczestniczyć w nich będą policjanci wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy oraz komisariatu i posterunków policji. Policjantów spotkamy, m.in. w rejonach cmentarzy, na głównych ciągach komunikacyjnych oraz osiedlach mieszkaniowych. Akcja zakończy się późnym wieczorem 3 listopada.Funkcjonariusze z drogówki, aby zminimalizować utrudnienia w rejonach cmentarzy będą kierować ruchem, dlatego prosimy o stosowanie się do wydawanych przez nich sygnałów. Pamiętajmy o tym, że maja one pierwszeństwo przed sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi.