• Zagubiłeś smartfona Sony Xperia? Zgłoś się po odbiór do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce!

  W miniony czwartek, do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosiła się mieszkanka naszego miasta. Przyniosła telefon komórkowy typu smartfon marki Sony Xperia, który znalazła na pulpicie jednego z bankomatów na terenie Ostrołęki. Telefon oczekuje na właściciela w Wydziale Prewencji ostrołęckiej Komendy Policji.

 • ,,Kryminalni” z Ostrołęki zwalczają przestępczość narkotykową - kolejne zabezpieczone narkotyki

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania wymierzone w zwalczanie przestępczości narkotykowej. Ostatnie tego rodzaju działania miały miejsce w środę rano i zostały przeprowadzone przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. W ich efekcie kolejnych kilkadziesiąt porcji handlowych narkotyku nie zostanie wprowadzonych do sprzedaży. Zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców naszego miasta. Podczas akcji zatrzymano również poszukiwanego mężczyznę do odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Policjanci z Ostrołęki uczyli bezpieczeństwa na pikniku rodzinnym

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują każdą okazję by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Wczoraj na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce uczestniczyli w pikniku rodzinnym ,,z dziesiątką po zdrowie”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji zapewnionych zarówno ze strony ostrołęckiej policji, jak i organizatora.

 • Poszukujemy świadków uszkodzenia pojazdów oraz kolizji

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia dwóch zaparkowanych samochodów oraz rowerzysty, który spowodował kolizje z autem i uciekł. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu (29) 760 -14 - 24.

 • Wybierając się w podróż, warto zabrać ze sobą trochę gadżetów. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się nam przydać. Rynek oferuje nam tysiące mniej lub bardziej potrzebnych przedmiotów, które mogą sprawić, że nasza wycieczka stanie się dużo bardziej bezpieczna i przyjemna.

  Gadżety dla podróżnika

  Firmy prześcigają się w pomysłach na gadżety dla podróżnika. Jakie przedmioty mogą okazać się najbardziej przydatne i uniwersalne?

  Z pewnością powinniśmy poszukać latarki. Najlepiej takiej, która będzie posiadać różne rodzaje zasilania, tak by można było napędzać ją zarówno bateriami jak i ładować prądem z gniazdka. Taka uniwersalność pozwoli nam zagwarantować sobie bezpieczeństwo i pozwolić na korzystanie ze swojego źródła światła w dowolnym miejscu.

  Lekkie przenośne naczynia turystyczne również powinny być na wyposażeniu każdego fana survivalu. Mała kuchenka turystyczna również jest znakomitym przedmiotem. Dzięki tym gadżetom będziemy mogli zjeść ciepły posiłek w każdym miejscu, w którym się znajdujemy. Możliwość wypicia ciepłej herbatki lub zjedzenia smacznego gulaszu, gdy na zewnątrz temperatury są bliskie zeru. Szukając kuchenki turystycznej dla siebie, zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób rozpala się w niej ogień. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takiej, która nie wymaga od nas posiadania zapałek lub zapalniczki, tylko sama jest w stanie wykrzesać iskrę.

  Kto nigdy nie zmarzł, ten nie wie jak dobra jest ciepła herbata pita z termosu. Jeśli naszym celem są długie zimowe wędrówki - powinniśmy jak najszybciej zaopatrzyć się w termos. Ciepły napój rozgrzeje nas od środka, dzięki czemu będziemy mieli więcej sił na dalszy marsz.

  Gadżety dla każdego fana survivalu

  Survival to walka o przeżycie. Natura jest jednak wyjątkowo brutalna i bardzo często nie daje nam żadnych szans w takim pojedynku, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w kilka potrzebnych przedmiotów.

  Z pewnością przyda nam się krzesiwo, dzięki któremu będziemy w stanie wykrzesać iskrę i rozpalić ogień bez użycia dodatkowych przedmiotów. Powinno być ono wodoodporne i trwałe, tak by nie zawiodło nas nawet po tym, jak wpadniemy do rzeki.

  Tabletki do dezynfekcji wody pitnej lub specjalny filtr z aktywnym węglem pozwolą nam przeżyć nawet wtedy, gdy zgubimy się z dala od cywilizacji. O ile bez jedzenia da się przeżyć naprawdę długo, tak w przypadku braku wody wystarczy kilka dni i umrzemy z pragnienia.

  Funkcjonalny scyzoryk może nam uratować życie. Decydując się na zakup noża powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość ostrza. Pozostałe funkcje nie są aż tak ważne.

  Więcej informacji

  Ciekawe prezenty znajdziesz na stronie Ministerstwa Gadżetów - zobacz propozycje prezentów dla każdego!

  Przydatne gadżety turystyczne

  W ciągu ostatnich lat można zaobserwować gwałtowny wzrost zainteresowania wokół tematu, jakim są kolorowe farby do drewna. Jeszcze do niedawna o wiele większą popularnością cieszyły się neutralne rozwiązania jak choćby transparentna farba do drewna lub szara farba do drewna. Obecnie jednak zainteresowanie wzbudzają także nieco mniej oczywiste propozycje. Turkus, czerwień i złoto coraz częściej pojawiają się na fasadach drewnianych budynków lub pokrywają altany, szopy i meble ogrodowe. Konsumenci w widoczny sposób starają się eksperymentować z dobieraniem barw, co skutkuje tworzeniem się weselszej przestrzeni publicznej. Wiele osób wydaje się korzystać z zasady mówiącej, że jedynym ograniczeniem podczas projektowania wystroju wnętrz lub ogrodu, powinna być wyobraźnia samego właściciela lub projektanta.

  Kolorowe farby do drewna i przykład ich aranżacji

  Kolorowe farby do drewna przywodzą na myśl wspomnienie polskiej wsi zlokalizowanej pod wschodnią granicą. To właśnie tam najczęściej decydowano się na malowanie drewnianych chat na żółto, niebiesko lub czerwono. Podobnie sprawa prezentuje się w krajach takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. W wielkich miastach jednak unikano rozwiązań takich jak turkusowa farba do ścian. Budownictwo w dużych metropoliach miało skłaniać się bardziej w kierunku minimalizmu, jednak obecnie założenie to wydaje się przełamywane.

  Początkiem tej rewolucji było to, że konsumenci docenili produkt, jakim jest złota farba do drewna. Tworzona przez nią powłoka malarska pozwala na osiągniecie ciekawego efektu. Wszystko dlatego, że przekształcała delikatne, lekkie i naturalne drewno w przedmioty, które wyglądały tak, jakby zostały wykonane z metalu. Z czasem zaczęto poszukiwać kolejnych barwnych rozwiązań i tak oto kolorowe farby do drewna znów wróciły do konsumenckich łask.

  Warto jednak pamiętać, że kolorowe farby do drewna na zewnątrz muszą prezentować pewien zestaw określonych cech. Mianowicie chodzi o to, aby wykazywały one podwyższoną odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Mowa tutaj o deszczu, śniegu, wzmożonym promieniowaniu UV, długotrwałym mrozie i innych kwestiach pogodowych. Farby do drewna zewnętrzne muszą także być obojętne na szkodliwy wpływ wilgoci. W przeciwnym wypadku bardzo szybko dojdzie do wystąpienia dużych zniszczeń powłoki malarskiej i zajdzie konieczność powtórnego nałożenia produktu. To jeden z wielu powodów, które powodują, że najlepiej jest inwestować w artykuły malarskie cechujące się wysoką jakością. Takie z kolei można odnaleźć w ofercie marek takich jak Beckers, Tikkurila oraz Jedynka.

  Najlepsza farba do drewna, czyli jaka?

  Farby do malowania drewna na zewnątrz są bardzo różne. Mają inny skład i są przeznaczone do stosowania w bardzo zróżnicowanych warunkach. Kupując produkt taki jak farba zewnętrzna do drewna, wiele osób zmaga się z problemem w postaci występujących wątpliwości. W takich sytuacjach najlepiej jest zwrócić się o wsparcie do eksperta, który na co dzień zajmuje się tą dziedziną.

  Farby zewnętrzne do drewna powinny być wybierane w sposób świadomy. Klient musi zdawać sobie sprawę ze wszystkich wad i zalet danego produktu. To jedyne skuteczne wyjście, jeśli zależy mu na osiągnięciu doskonałego efektu i byciu zadowolonym z zainwestowanych pieniędzy. Decyzji o kupnie nigdy nie należy podejmować pochopnie, o wiele bezpieczniej jest ją gruntownie przemyśleć.

  Czy warto inwestować w kolorowe farby do drewna?

 • Trwają działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Od rana funkcjonariusze prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci z drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwracają na kierujących jadących z nadmierną prędkością. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych. Działania te są dziś prowadzone na terenie całego kraju.

 • KOLEJNE SKUTECZNE DZIAŁANIA OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW W WALCE Z PIJANYMI KIEROWCAMI

  Ostrołęccy policjanci każdego dnia wykonują olbrzymią pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko w ciągu ostatniej doby uniemożliwili oni dalszą jazdę 5 pijanym kierowcom, którzy bezmyślnym zachowaniem stwarzali zagrożenie dla siebie oraz innych niewinnych użytkowników dróg. Informujemy, że będziemy dalej kontynuować nasze działania, jesteśmy obecni zarówno na głównych drogach krajowych i wojewódzkich, ale także na drogach lokalnych, jak i małych miejscowościach.

 • Rzucił cegłą w samochód - został zatrzymany na gorącym uczynku prze ostrołęckich policjantów

  Nie uniknie odpowiedzialności karnej ostrołęczanin, który wczoraj idąc poboczem drogi rzucił kostką brukową w przejeżdżającego na terenie gm. Olszewo - Borki mercedesa uszkadzając go na kwotę ponad 1000 złotych. Sprawne działania funkcjonariuszy z wydziału patrolowego naszej komendy pozwoliły na jego zatrzymanie.

 • premiera spektaklu tanecznego Zespołu Tańca Współczesnego DE-EM
  Dziwną historię Alicji autorstwa Levisa Carolla przedstawią tancerze Zespołu De-eM. Na scenie OCK zobaczymy wszystkich członków zespołu, tj. cztery grupy wiekowe.
  Zajrzyj z nami do króliczej nory... :)

  22 maja o godz. 12 rozpoczynamy sprzedaż biletów...

 • Uwaga kierowcy - utrudnienia na drodze krajowej K -53 - objazdy

  Dziś rano w miejscowości Antonię na ul. Mazurskiej doszło do zderzenia 5 pojazdów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala. Droga w miejscu wypadku na chwile obecną jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Natomiast funkcjonariusze z posterunków policji wyznaczyli objazdy lokalnymi drogami, m.in. przez Szwendrowy Most i na miejscu kierują ruchem. Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowców prosimy w miarę możliwości o wyznaczanie innej trasy. Kierujemy apel do kierowców, aby zwracali uwagę na sygnały wydawane przez policjantów i strażaków, a nie przyglądali się ,,co się stało". Często właśnie prze takie nierozważne działanie dochodzi do kolejnego zdarzenia.

 • OSTROŁĘCZANKA OSZUKANA METODĄ NA AMERYKAŃSKIEGO ŻOŁNIERZA – APEL OSTROŁĘCKIEJ POLICJI

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ostrzegają przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali randkowych i społecznościowych. Sprawcy często podają się za amerykańskich żołnierzy, bądź lekarzy wojskowych stacjonujących na zagranicznych misjach. Oszuści korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami po to, by wyłudzić od nich wysokie sumy pieniędzy. W taki właśnie sposób mieszkanka Ostrołęki straciła 10 tysięcy złotych. Apelujemy o stosowanie metody ograniczonego zaufania w stosunku do nowo poznanych osób, w szczególności poznanymi w Internecie. Coraz częściej to właśnie w świecie wirtualnym stajemy się ofiarą oszustów.

 • Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego NIEWIDZIALNI na podstawie książki Wioletty Piaseckiej. Współczesna polska bajkopisarka Wioletta Piasecka zafascynowana życiem i twórczością pisarza Hansa Christiana Andersena z Odense, pięknym językiem opisała jego losy w konwencji baśni. Jest to wzruszająca, pouczająca i - wydawałoby się - nieprawdopodobna historia...

  Ostrołęckie Centrum Kultury informuje, iż zapisy nowych słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone będą od 5 czerwca 2019 r., w godz. 8–16, pok. nr 8, ul. Inwalidów Wojennych 23. Kandydat na Słuchacza OUTW musi być mieszkańcem Ostrołęki i zobowiązany jest do wypełnienia deklaracji oraz dokonania opłaty wpisowej.

 • Wysoka ocena ostrołęckiej policji wśród uczniów

  Komenda Miejska Policji w Ostrołęce od wielu lat angażuje w bardzo dużym stopniu w działania profilaktyczne skierowane do uczniów w różnym wieku zarówno z terenu naszego miasta, jak i powiatu. A wszystko po to, aby uchronić nasze dzieci i młodzież przed różnymi zagrożeniami, które mogą ich spotkać w codziennym życiu. Tym bardziej cieszy fakt, że policjanci zostali docenieni przez samych uczniów - dziękujemy.

 • Policjant z Ostrołęki zdobył złoty medal podczas Pucharu Polski w Kickboxingu

  Kolejny duży sukces sportowy odniósł policjant z Komendy Policji w Ostrołęce. Funkcjonariusz w miniony weekend brał udział Pucharze Polski Federacji WAK -1F w Kickboxingu. W finale okazał się najlepszy zdobywając złoty medal i stanął na zasłużonym podium. Mowa tu o sierż. Danielu Zarębie, który od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w boksie i kickboxingu i jest dobrze znany lokalnej społeczności z pasji do sportu.

 • Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policjantów z Ostrołęki - uważajmy na nowo poznane osoby

  Ostrołęczanin który podejrzany jest o kradzież portfela i telefonu komórkowego nowo poznanemu mężczyźnie dzięki sprawnym działaniom ostrołęckich funkcjonariuszy został zatrzymany. Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się ich popełnienia. Apelujemy o rozwagę i ograniczone zaufanie wobec nowo poznanych osób, szczególnie jeśli jesteśmy pod wpływem alkoholu.

 • Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą - beztroska w tym zakresie może kosztować nas utratę jednośladu

  Wiosna w pełni, więc i sezon rowerowy rozpoczęty. Niestety, z reguły w tym czasie dają też o sobie znać złodzieje naszych jednośladów. Podczas rekreacyjnych wycieczek, wyjazdów ,, na zakupy”, oraz podróży rowerowych pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu naszych pojazdów. APELUJEMY o ostrożność.

 • ROŚNIE LICZBA ZGŁOSZEŃ ZA POŚREDNICTWEM KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEN BEZPIECZEŃSTWA

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Ostrołęki i naszego powiatu. Jest to narzędzie, które zachęca ludzi do reagowania na różnego rodzaju zagrożenia, m.in. do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Od początku funkcjonowania mapy zostało zgłoszonych ponad 2300 zgłoszeń. Bardzo dziękujemy Państwu za otrzymane dotychczas sygnały.

 • Budujesz dom - nie zapomnij o jego zabezpieczeniu już w trakcie budowy

  Budując swój wymarzony dom już na etapie jego budowy powinniśmy pomyśleć o jego właściwym zabezpieczeniu. Nawet w trakcie budowy ,,amatorzy cudzej własności” mogą narazić nas na duże straty, dlatego naszym zadaniem jest odpowiednie działanie, aby zminimalizować ryzyko takich sytuacji.

 • Dni Ostrołęki to - jak co roku - okazja do wielu wyjątkowych wydarzeń. Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na koncert:
  16.00  KOSMOKWAKI
  17.15  Wokalistki STUDIA PIOSENKI Klubu Oczko OCK
  18.00  PIOTR GRZYB
  19.15  KOBRANOCKA
  21.00  ŁĄKI ŁAN