• Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany - tym razem skuteczne działania przeprowadzili dzielnicowi

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych zatrzymali mieszkańca naszego miasta, który był poszukiwany przez prokuraturę gończym. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego. To kolejne już skuteczne działania ostrołęckich dzielnicowych.

 • Ostrołęccy policjanci zwalczają przestępczość narkotykową

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania wymierzone w zwalczanie przestępczości narkotykowej. Ostatnie tego rodzaju działania miały miejsce na przestrzeni kilku ostatnich dni. W ich efekcie policjanci z ostrołęckiej drogówki zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców naszego miasta. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

 • Zawiadomiła o grożącym mężowi niebezpieczeństwie - pomogli ostrołęccy policjanci

  Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce drugi raz w ciągu dwóch dni ratowali ludzkie życie. Pierwsza sytuacja miała miejsce w weekend, gdzie młoda kobieta chciała skoczyć z mostu. Jednak dzięki kilkudziesięciominutowym policyjnym negocjacjom udało się ją uratować. Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę w nocy, kiedy to zgłoszono zaginięcie mężczyzny, a z informacji przekazanych od członka rodziny wynikało, że może mu grozić niebezpieczeństwo. W tym przypadku na pomoc także ruszyli ostrołęccy policjanci.

 • Kilkanaście minut temu oszuści chcieli oszukać mieszkankę naszego powiatu - ostrzeżmy swoich bliskich

  Do kolejnej próby oszustwa mieszkanki naszego powiatu doszło dziś około godziny 12:00. Tym razem przestępcy posłużyli się metodą ,,na policjanta”. Oszuści podszywający się za policjantów próbowali wmówić , że jej konto bankowe jest zagrożone atakiem hakerskim chcieli, aby założyła ona nowe konto i tam przelała gotówkę. Na szczęście czujna 50 - latka nie dała się zwieść i nie podała oszustom żadnych danych informując ich, że musi to dokładnie sprawdzić. Po otrzymanym telefonie zaniepokojona kobieta zgłosiła się do ostrołęckiej komendy i o wszystkim powiadomiła prawdziwych policjantów. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu wcześniej dokładnie rozłączając poprzednie połączenie.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Właściciel telefonu Xiaomi poszukiwany

  W poniedziałkowe popołudnie do policjanta z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych zgłosiła się osoba, która znalazła telefon komórkowy marki Xiaomi Redmi 5A koloru srebrnego. Przedmiot został znaleziony w parku miejskim przy ul. Parkowej. Telefon posiada zabezpieczenie kodem pin, na tylnej obudowie posiada liczne zarysowania.

 • Kolejny kierowca swoją szybką jazdą doprowadził do zatrzymania mu prawa jazdy

  Tym razem młoda mieszkanka naszego powiatu przekroczyła dozwolona prędkość ponad dwukrotnie. Kobieta na trzy miesiące straciła prawo jazdy oraz otrzymała wysoki mandat oraz punkty karne. Przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń prędkości.

 • Chcesz nawiązać kontakt ze ,,swoim” dzielnicowym – korzystaj z bezpłatnej aplikacji ,, Moja Komenda”

  Dzięki aplikacji ,,Moja Komenda” w bardzo łatwy sposób możemy nawiązać kontakt z naszym dzielnicowym. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

 • Chciała skoczyć z mostu - uratowali ją policjanci z Ostrołęki

  Skuteczna interwencja funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zapobiegła tragedii, która mogła wydarzyć się w niedzielny wieczór na moście. 31-letnia kobieta chciała skoczyć do rzeki. W momencie przyjazdu mundurowych siedziała z przewieszonymi już nogami za barierkę. Podjęte przez policjantów z wydziału patrolowego kilkudziesięciominutowe negocjacje przyniosły oczekiwany efekt. Słowa podziękowania Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański kieruje zarówno do funkcjonariuszy biorących udział w akcji, jak i przypadkowemu świadkowi, który powiadomił o zdarzeniu dyżurnego jednostki.

 • Policjanci z Ostrołęki odzyskali skradziony rower - do sprawy zatrzymano młodego mężczyznę

  Szybkie działanie ostrołęckich policjantów pozwoliło na zatrzymanie podejrzanego o kradzież roweru młodego mężczyzny. Właściciel oszacował jednoślad na kwotę około 700 złotych. Sprawcą kradzieży okazał się młody kierowca jednej z ostrołęckich korporacji taksówkarskich, który po załadowaniu skradzionego jednośladu do bagażnika oznakowanej taksówki odjechał i skradziony rower ukrył kilkaset metrów dalej na budowie domu jednorodzinnego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia. Przypominamy o zabezpieczaniu swoich jednośladów.

 • Policjanci z Ostrołęki poszukują sprawcy kradzieży felg wraz z oponami

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży 3 felg z oponami od zaparkowanego samochodu mazda na szkodę młodego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 11/12 lipca bieżącego roku na ul. Łomżyńskiej w Ostrołęce. Właściciel wartość strat oszacował na kwotę 2000 złotych. Wszystkie osoby mające wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 29-760-14-24.

 • Policjanci udaremnili jazdę bezmyślnemu kierowcy jednośladu

  Funkcjonariusze z posterunku policji w Łysych wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Tym razem kierowca motoroweru 32 - letni mieszkaniec tej gminy poruszał się skuterem mając w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie niebawem za swoją ,,przejażdżkę” przed sądem. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • POLICJANT Z OSTROŁĘKI WRACAJĄC ZE SŁUŻBY POMÓGŁ POSZKODOWANEMU W WYPADKU DROGOWYM

  Zawód policjanta jest zawodem szczególnym dającym dużo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby i zdjęcia policyjnego munduru. Jest to służba dla społeczeństwa. Po raz kolejny udowodnił to policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który wracając po służbie do domu zauważył rannego w zdarzeniu drogowym mężczyznę. Asp. Krzysztof Kolator na co dzień pełniący służbę w ostrołęckim zespole do spraw nieletnich i patologii wraz z osobą postronną pomógł się wydostać rannemu seniorowi z rozbitego auta, wezwał pogotowie ratunkowe i opiekował się nim wraz ze świadkiem do czasu przyjazdu służb ratowniczych. 75 - letni kierowca z Warszawy był kompletnie zdezorientowany i nie wiedział w pierwszej chwili co się stało.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat! Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne …?

 • Rozpoczyna się weekend - nie ryzykuj, zbadaj swoją trzeźwość w siedzibie ostrołęckich policjantów

  Przed nami kolejny wakacyjny weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim przypominamy, że w poczekalni ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób absolutnie anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.

 • Ponad dwukrotnie przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym - straciła prawo jazdy

  Kolejny kierowca musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Tym razem kobieta poruszając się oplem w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę. Została także ukarana wysoką grzywną oraz 10 punktami karnymi. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i szanujmy uzyskane czasem z wielkim trudem nasze prawo jazdy.

 • Zdarzenie w Laskowcu - droga zablokowana - policjanci wyznaczyli objazdy

  Policjanci z ostrołęckiej drogówki od wczesnych godzin rannych pracują na miejscu zdarzenia drogowego na trasie krajowej K – 61 w miejscowości Laskowiec. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala. W chwili obecnej ruch na drodze odbywa się prze wyznaczone przez policjantów i strażaków objazdy. Prosimy o zachowanie ostrożności i skupieniu się na drodze.

 • Policjanci z Ostrołęki zwalczają pijanych kierowców

  Kolejny z nieodpowiedzialnych kierowców został wczoraj wyeliminowany z ruchu przez policjantów z ostrołęckiej drogówki. Bezmyślny kierowca miał w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu. Ponadto mundurowi ustalili, że 32 - letni mieszkaniec naszego powiatu nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu one cofnięte. Jego pojazd audi został odholowany na policyjny parking, a sam kierowca odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem, grozi mu do 2 lat więzienia. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Antonie.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Droga K – 61 odblokowana - zachowujmy bezpieczny odstęp od jadących przed nami pojazdów

  Droga K – 61 odblokowana Policjanci z drogówki zakończyli już swoją pracę na miejscu zdarzenia drogowego w Laskowcu, które miało miejsce dziś rano. Droga już została odblokowana i ruch odbywa się płynnie. Przewieziona do szpitala 35 - letnia kobieta po badaniach go opuściła. Sprawca zdarzenia kierujący fiatem został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 6 punktów karnych. Prosimy o bezpieczną jazdę, pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu, tak, abyśmy w każdym przypadku mogli bezpiecznie zareagować i zatrzymać pojazd.