• Zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Myszyńcu

  Od wczoraj mamy nowego Komendanta Komisariatu Policji w Myszyńcu. Został nim podinsp. Waldemar Tokarski. Zastąpił on na tym stanowisku kom. Krzysztofa Samula, który został Naczelnikiem Wydziału Sztab Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 • Podinsp. Andrzej Siurnicki Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce

  Dzisiaj, w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji powierzenia obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce podinspektorowi Andrzejowi Siurnickiemu.

 • Piraci drogowi na celowniku ostrołęckiej drogówki

  Ostrołęccy policjanci w codziennej służbie bacznie przyglądają się kierowcom ignorującym ograniczenia prędkości. Prócz funkcjonariuszy wytypowanych do specjalnego zespołu pn. „Speed”, każdy z policjantów naszej komendy reaguje na niewłaściwe zachowanie kierowców na drodze. Statystyka podjętych działań jest szokująca.

 • Przestępcy znowu czyhają na oszczędności ostrołęckich seniorów – oszustwa metodą „na wnuczka”

  W minioną środę, na terenie Ostrołęki doszło do co najmniej kilku prób dokonania oszustwa metodą „na wnuczkę”. Kobieta dzwoniąc do mieszkanek Ostrołęki podawała się za wnuczkę będącą sprawcą zdarzenia drogowego i potrzebującą dużej sumy pieniędzy na rozwiązanie problemu. Uważajmy na osoby podające się za członków rodziny i zwracające się do nas telefonicznie o pomoc finansową. W razie odebrania takiego telefonu, powiadamiajmy ostrołęcką Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

 • Bezpieczny senior - działania edukacyjno-informacyjne ostrołęckich policjantów

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce spotkali się w ostatnim tygodniu z członkami Klubów Seniora z msc. Borawe, Rzekuń i Laskowiec. Spotkania te miały charakter edukacyjno-informacyjny i dotyczyły wszelkiego rodzaju zagrożeń, na jakie mogą się natknąć seniorzy. Tematyka spotkań obejmowała swoim zakresem również oszustwa metodą „na wnuczka” i „policjanta”.

 • Ostrołęccy policjanci prowadzą dzisiaj działania NURD

  Pomimo ciągłej poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na uwagę zasługuje fakt, że ryzyko utraty życia na naszych drogach przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jest dwukrotnie większe niż średnia europejska.

 • Ostrołecie Centrum Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce zapraszają ...

  Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Zagłębia w Sosnowcu

  Zapraszamy dzieci na poranki filmowe do Kina Jantar

 • Obchody 100 rocznicy powołania Policji Państwowej w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce

  W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy powołania Policji Państwowej. Oprócz resortowych awansów dla policjantów oraz nagród dla pracowników cywilnych z ostrołęckiej Komendy Policji również przedstawiciele samorządu lokalnego i województwa mazowieckiego docenili trud jaki policjanci wkładają w codzienną służbę. Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania i skierowania wyrazów uznania do tych wszystkich policjantek i policjantów, którzy codzienną, rzetelną służbą pracują na rzecz bezpieczeństwa, a także podziękowań za efektywną pracę wszystkim pracownikom cywilnym Policji, wspierającym nas w realizacji ustawowych zadań.

 • KOMENDA MIEJSKA POLICJI W OSTROŁĘCE ZAPRASZA NA 100 ROCZNICĘ POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

  Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański serdecznie zaprasza naszych mieszkańców na uroczystości związane ze 100 rocznicą powołania Policji Państwowej. Uroczysty apel rozpocznie się 26 lipca o godzinie 11:00 na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, przy ul. Janusza Korczaka 16. Podczas uroczystości wręczone zostaną funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody dla pracowników policji. Serdecznie zapraszamy.

 • Bezpieczne kąpielisko ze służbami ratowniczymi

  Zapraszamy na spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” już w niedzielę w godz. 13.00 – 15.00 na Plaży Miejskiej w Ostrołęce.

 • KOMENDA MIEJSKA POLICJI W OSTROŁĘCE ZAPRASZA NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 100 – LECIA POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

  Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański serdecznie zaprasza naszych mieszkańców na uroczystości związane ze 100 – leciem powołania Policji Państwowej. Uroczysty apel rozpocznie się 26 lipca o godzinie 11:00 na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, przy ul. Janusza Korczaka 16. Podczas uroczystości wręczone zostaną funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody dla pracowników policji. Serdecznie zapraszamy.

 • List Prezydenta RP z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

 • Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

  W liście z okazji Święta Policji, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Polska oraz życzy wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i nieustającej satysfakcji z codziennej służby i pracy.

 • Zero tolerancji dla pijanych kierowców – zdecydowana reakcja policjantów z Ostrołęki

  Wczoraj ostrołęccy policjanci po raz kolejny udowodnili, że dla pijanych kierowców którzy stwarzają zagrożenie na drogach nie przewidują żadnej taryfy ulgowej. W takich sytuacjach będą działać zdecydowanie, tak jak w przypadku wczorajszego zdarzenia, kiedy to prawdopodobnie pijana i agresywna kobieta zatrzymała się na środku drogi krajowej i zabarykadowała się w środku auta używając słów wulgarnych. Wobec zachowania agresywnej kobiety policjanci zbili szybę w aucie i obezwładnili kobietę. Ostatecznie trafiła ona do policyjnego aresztu.

 • Wypadek śmiertelny - droga krajowa K53 zablokowana

  84-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego zmarł w wyniku potrącenia do którego doszło dziś po godz. 11 ma drodze krajowej w Myszyńcu Starym. Droga jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy i kierują ruchem. W celu jak najszybszego udrożnienia drogi na miejscu pracuje pod nadzorem prokuratora kilka policyjnych patroli. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi drogę, a nie na obserwowanie miejsca zdarzenia.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Zatrzymany kierowca w wyniku policyjnego pościgu - stracił już prawo jazdy

  Skuteczne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliły na zatrzymanie mieszkańca naszego powiatu, który dziś w nocy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Młodemu kierowcy zostało już zatrzymane prawo jazdy, a także pobrano mu krew do badań na zawartość środków odurzających. Niedługo będzie się tłumaczył za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami którymi kierujący, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do piętnastu lat.

 • 102 km/h w zabudowanym- kierowca stracił prawo jazdy

  Wczoraj funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki, zatrzymali do kontroli 36 letniego kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna poruszał się o 54 km/h za szybko, w konsekwencji czasowo stracił swoje prawo jazdy. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.