• KORZYSTAJMY Z ZESTAWÓW GŁOŚNOMÓWIĄCYCH PODCZAS JAZDY – APEL POLICJI

  Zwracamy się z apelem do kierujących o korzystanie z zestawów głośnomówiących podczas jazdy. Biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo tego rodzaju akcesoria kosztują niewiele, a potrafią uchronić nas przed wypadkiem, bądź mandatem karnym, za którego wysokość z pewnością kupimy już dobrej jakości zestaw.

 • Sprawne działania policjantów z Czerwina pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego o kradzież telefonu zaledwie dwie godziny od zgłoszenia

  Niespełna 2 godziny wystarczyło policjantom z posterunku policji w Czerwinie na zatrzymanie pierwszego z podejrzanych o kradzież telefonu komórkowego o wartości 900 złotych. Drugi z podejrzanych został zatrzymany w niedzielę. Ponadto pierwszy z mężczyzn okazał się być poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary około 2 lat pozbawienia wolności. Obydwaj mężczyźni pochodzili z pobliskich sąsiednich powiatów. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

 • Policjanci z Ostrołęki zapobiegają tragediom

  Szybka reakcja ostrołęckich policjantów pozwoliła na odnalezienie zaginionej młodej kobiety. Z okoliczności przekazanych przez członków jej rodziny wynikało, że życie kobiety może być zagrożone. Kobieta poruszała się po terenie naszego i sąsiedniego województwa, ostatecznie została odnaleziona na terenie gm. Myszyniec.

 • Ostrołęccy policjanci zwalczają pijanych kierowców

  Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cały czas prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców. Tylko podczas minionego weekendu udaremnili oni jazdę pięciu takim bezmyślnym kierowcom. Przypominamy, że w siedzibie ostrołęckich policjantów anonimowo i bezpłatnie każda osoba może zbadać swoją trzeźwość.

 • Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze - ostrołęcka policja ostrzega

  Jesień to okres w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. W związku z powyższym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże nam na unikniecie tego rodzaju zdarzeń, bądź też zminimalizowanie ich negatywnych skutków.

 • Ostrołęcka Grupa ,,Speed” nie odpuszcza piratom drogowym

  Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkowało zatrzymaniem uprawnień dwóm kierującym. Policjanci Ruchu Drogowego po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu, które w obecnym czasie dodatkowo wymuszają na nas ostrożną jazdę. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo na drodze dla osób, którzy wręcz lekceważą przepisy ruchu drogowego nie będzie stosowana taryfa ulgowa.

 • Poszukiwani świadkowie uszkodzenia samochodów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowania dotyczące poniższych zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tel. 029-760-14-25 lub 997.

 • Ostrołęccy policjanci prowadzają dzisiaj działania NURD

  Pomimo ciągłej poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na uwagę zasługuje fakt, że ryzyko utraty życia na naszych drogach przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jest dwukrotnie większe niż średnia europejska.

 • Uwaga! Wypadek na trasie Krasnosielc - Ostrołęka

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj tuż po godzinie 7.00 na trasie nr 544 w miejscowości Rżaniec gmina Olszewo-borki. Przed jadącego od strony Krasnosielca Opla wbiegła sarna. Kierujący z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

 • Reprezentacja Polskiej Policji potęgą w kickboxingu

  W dniach 27 – 29.09.2019 r. w miejscowości Chotowa odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. W zawodach wzięła udział Reprezentacja Polskiej Policji, która w klasyfikacji drużynowej nie miała sobie równych zdobywając tytuł najlepszej formacji. Zawody odbyły się 3 formułach Pointfigting, Kick Light oraz K 1. Sukces ten cieszy nas tym bardziej, bo przyłożył się do niego st. sierż. Daniel Zaręba z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W indywidualnych pojedynkach, w kategorii do 84 kg zajął on III miejsce i tym samym zdobył brązowy medal tych mistrzostw. Gratulujemy!

 • Skuteczne poszukiwania i interwencje przeprowadzone przez ostrołęckich policjantów

  Ostatnie dni były dla ostrołęckich mundurowych pracowite w zakresie poszukiwań osób i interwencji na naszym terenie. Do działań tych angażowani byli wszyscy policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, strażacy i pies tropiący.

 • Od kilku lat październik to w Ostrołęce święto fotografii. W tegorocznej edycji festiwalu, która odbywa się w roku 25-lecia podpisania porozumienia o partnerstwie z niemieckim miastem MEPPEN, pragniemy zaprezentować dorobek twórczy fotografów z tego miasta...

  Podróżujesz? Byłeś w niezwykłym miejscu?
  ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ

  Opowiedz gdzie byłeś, co ciekawego widziałeś, może zrobiłeś niesamowite zdjęcia i chcesz je pokazać? Zapraszamy....

  Zapraszamy na premierę spektaklu teatralnego pt. „Niewybaczalny” w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej...

  Godziny dla Rodziny - spektakl Teatru Lalki i Aktora w Łomży

  Karius i Baktus to para tajemniczych osobników żyjących w buzi chłopca o imieniu Marek, który dostarcza im wielu smakołyków, których nadmiar połączony z brakiem higieny doprowadza w końcu do bólu zębów.....

  Nastroje we Dwoje

  Koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. 

  koncert Mazowieckiego Teatru Muzycznego

  W koncercie występują: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Reżyser, pełniący jednocześnie funkcję narratora, zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych, najbardziej charakterystycznych utworach polskiej literatury muzycznej, które odegrały znaczącą rolę w ciągu ostatnich 100 lat naszej historii....

  Od kilku lat październik to w Ostrołęce święto fotografii. W tegorocznej edycji festiwalu, która odbywa się w roku 25-lecia podpisania porozumienia o partnerstwie z niemieckim miastem MEPPEN, pragniemy zaprezentować dorobek twórczy fotografów z tego miasta...

 • Przewrócił się na motorowerze – badanie alkomatem szybko wyjaśniło przyczynę takiego zachowania

  Ostrołęccy policjanci często przypominają o niebezpieczeństwie wynikającym z jazdy pod wpływem alkoholu bez względu na to jakiego rodzaju pojazdem się kierowcy się poruszają. Wczoraj kierowca motoroweru na ,,własnej skórze” przekonał się o prawdziwości tych słów.

 • Ropoczyna sie weekend - Nie ryzykuj - Zbadaj swoją trzeźwość w Komendzie Miejskiej w Ostrołęce

  Przed nami weekend, zróbmy wszystko, aby odbył się on w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia

 • Policjanci uczyli bezpieczeństwa najmłodszych

  Ostrołęccy funkcjonariusze nieustannie kontynuują spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. A wszystko po to, aby nasze maluchy były bezpieczne. Ostatnie tego rodzaju spotkanie zostało takie spotkanie przeprowadzone z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Ostrołęce.